Tysiące osób na Święcie Wody w Dąbrowie Górniczej.

Warsztaty tworzenia latawców i parasolek, koncerty, konkursy z nagrodami – to m.in. takie atrakcje Dąbrowskie Wodociągi przygotowały dla mieszkańców z okazji Światowego Dnia Wody. W obchodach zorganizowanych 17 marca w Centrum Handlowym Pogoria uczestniczyło kilka tysięcy osób. W tym roku odbyły się pod hasłem „Przyroda dla wody”.

Obchody Światowego Dnia Wody są dobrym momentem, by przypomnieć wszystkim, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i w całym ekosystemie. Dąbrowskie Wodociągi do wspólnego świętowania zaprosiły mieszkańców 17 marca do Centrum Handlowego Pogoria. Impreza zgromadziła w tym roku kilka tysięcy osób.

– To okazja do przypomnienia jak ważna w życiu człowieka jest woda. Poprzez organizowane co roku obchody Światowego Dnia Wody chcemy zwrócić uwagę jak można o nią dbać i jak nią gospodarować w sposób bezpieczny dla środowiska. Łączymy przy tym rozrywkę i zabawę z edukacją. I jak widać takie podejście podoba się wielu mieszkańcom, którzy włączyli się w obchody w Dąbrowie Górniczej – mówi Andrzej Malinowski, prezes zarządu Dąbrowskich Wodociągów.
Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. – Gratką dla miłośników zajęć plastycznych, zwłaszcza tych najmłodszych, były warsztaty tworzenia latawców i parasolek, których ostatecznie powstało około tysiąca. Warsztaty prowadzili artyści i instruktorzy z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej. Nie zabrakło także muzycznych wrażeń, o które zadbali nasi wokaliści, którzy w swoim repertuarze mieli również utwory o tematyce wodnej – opowiada Iwona Wilk, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.
Ponadto dzieci mogły ozdobić buzie wodnymi „tatuażami” o przeróżnych wzorach oraz wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Uśmiech na twarzy wielu maluchów wywołała maskotka „Strażnik Czystej Wody”, z którą mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Światowy Dzień Wody obchodzony jest corocznie 22 marca. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Przyroda dla wody” dotyczące możliwości wykorzystania rozwiązań dostępnych w przyrodzie celem sprostania wyzwaniom związanym z wodą w XXI wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.