Noworoczno – kolędowe spotkanie z Arcybiskupem.

15 stycznia w Katowicach odbyło się drugie spotkanie Zarządów firm wodociągowych, komunalnych i ochrony środowiska oraz członków Rady Krajowej Duszpasterstwa Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z diecezji katowickiej ( i nie tylko) z Arcybiskupem Wiktorem Skworcem. W tym roku gospodarzem spotkania były  Katowickie Wodociągi S.A.

Po raz pierwszy takie spotkanie miało miejsce w 2012 roku w Rudzie Śląskiej. Tam też poprosiliśmy biskupa o błogosławieństwo i  przyjęcie zaproszenia  na następne spotkanie za rok, wzorem Częstochowy, gdzie noworoczne spotkania wodociągowców z kapłanami i władzami miasta mają już wieloletnią tradycję.

Animatorzy duszpasterstwa oraz przybyłe Zarządy naszych firm spotkali się o godzinie 10.00 na mszy świętej w kościele św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach – Panewnikach, gdzie mogliśmy podziwiać jedną z największych a zarazem i najładniejszych szopek w Polsce.

Po mszy zebraliśmy się przed wejściem do bazyliki by zrobić wspólne zdjęcie, a następnie udaliśmy się do Centrum Europejskiego, gdzie po krótkim powitaniu wygłoszonym przez Prezesa Katowickich Wodociągów Andrzeja Guta, śpiewając kolędy oczekiwaliśmy na przybycie dostojnych gości.

Niestety z powodu pożaru kościoła p.w. Jana Chrzciciela w Orzeszu  arcybiskup udał się na miejsce tragedii a do nas przyjechał ks. dr Łukasz Gaweł, adiunkt naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Teologii Fundamentalnej i Filozofii Chrześcijańskiej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który w imieniu biskupa złożył nam noworoczne życzenia. Następne życzenia padły z ust  Prezydenta Katowic Piotra Uszoka i Duszpasterza Krajowego ks. Grzegorza Krząkały.

 

Zarząd Nowosądeckich Wodociągów z Prezesem Januszem Adamkiem przywiózł i na ręce ks. Łukasza złożył dar w postaci obrazu olejnego przedstawiającego Stary Sącz  z którym nasz Metropolita był bardzo związany i który z sympatią zawsze wspomina.

Na spotkanie które przebiegało w miłej rodzinnej atmosferze  przyjechały Zarządy i przedstawiciele ponad 30 firm wodociągowych i komunalnych z całego naszego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.