Modernizacja zbiorników wody pitnej WARPIE w Jaworznie

Ruszyły kolejne prace modernizacyjne zbiorników wody pitnej WARPIE.
Na remont trzech podziemnych zbiorników wodociągi zamierzają wydać ponad 2 mln zł.

To już drugi etap tej ważnej z perspektywy dbałości o stałe dostarczanie wody dla miasta inwestycji. Pierwszy etap zakładał renowację dwóch zbiorników powierzchniowych. Trwał blisko dwa lata i zakończył się w czerwcu 2011 r.

W tym czasie za kwotę czterech milionów złotych pełnej renowacji poddane zostały żelbetowe konstrukcje oraz elewacje wewnętrzne i zewnętrzne dwóch obiektów. Położono nową warstwę betonu natryskowego. Rurociągi dopływowe, odpływowe oraz spustowe zastąpiono armaturą ze stali nierdzewnej oraz z żeliwa sferoidalnego – tłumaczy Sławomir Grucel z MPWiK.

Kompleksowa modernizacja, z uwagi na konieczność utrzymania ciągłości pracy zbiorników, zaplanowana została na kilka etapów. Pierwszy już za nami. Etap drugi, który właśnie się rozpoczął, zakłada renowację zbiorników podziemnych wraz z ukształtowaniem skarp ziemnych. Wymianę izolacji oraz stworzenie nowego układu zasilania elektrycznego, montaż aparatury kontrolno pomiarowej – dodaje Grucel.

Generalnym wykonawcą inwestycji podobnie jak etapu pierwszego jest konsorcjum specjalizujące się w odnowie powierzchni żelbetowych OTiK z Gdyni. Prace potrwają do września 2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.