20 lat od powstania JZWiK S.A.

20 grudnia 1993 roku, po podziale PWiK w Wodzisławiu Śląskim zawiązała się spółka pod nazwą Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. Akcjonariuszami są Gminy Jastrzębie Zdrój, Godów i Mszana. Spółka działa nie jak to zwykle bywa na terenie miasta lub gminy lecz na terenie zlewni przez co oszczędza się wiele środków na grawitacyjnym  odprowadzaniu ścieków na oczyszczalnie.

Jest największym polskim importerem wody pitnej, gdyż całość wody jest tłoczona z Republiki Czeskiej z terenu Beskidu Wysokiego rurociągiem o przekroju 500 mm. Kapitał akcyjny spółki to dziś 163 249 22 zł.

Na przestrzeni lat firma otrzymała szereg wyróżnień i nagród, min. Nagrodę główną „Przedsiębiorstwo Fair Play”, Złoty Certyfikat „Gazela Biznesu”, Certyfikat „Solidna Firma” oraz tytuł „Lidera” w gali konkursu „Polski Sukces” oraz wiele innych.

Świętowanie rocznicy powstania rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu w intencji całej załogi. Podczas mszy Krajowy Duszpasterz ks. Grzegorz  Krząkała poświęcił sztandar wykonany przez Jolantę Betlej pracownicę JZW i K.

W roli chorążego wystąpił członek Rady Krajowej naszego duszpasterstwa zawodowego z Jastrzębskich Wodociągów Mirosław Grucel. Po mszy rozpoczęła się konferencja podczas której rozdano nagrody młodzieży startującej w konkursie na najlepsze hasło promujące wodociągi, oraz nagrody dla zasłużonych dla JZWiK. Był też czas na kwiaty i gratulacje które w imieniu firmy przyjmował Prezes Tadeusz Pilarski.

Foto Adam Janczara JZWiK

Firmie oraz jej wszystkim pracownikom życzymy kolejnych sukcesów i następnych jubileuszów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.