Rusza kanalizacja na Borach

W środę 18 grudnia Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podpisało umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w osiedlu Bory. Oznacza to, iż niebawem w Jaworznie rozpoczną się kolejne prace w ramach przyznanych środków unijnych.

Kontrakt na osiedle Bory jest częścią II Fazy projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzno”. W jego zakresie znalazła się budowa prawie 9 km nowej sieci kanalizacyjnej. Stworzy ona możliwość podłączenia blisko 330 posesji. Wartość zadania to 6 mln zł netto. Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu zostało konsorcjum firm Hydromel i Buskopol. Prace mają być realizowane do końca 2014 roku.

Polska wchodząc do Unii Europejskiej zobligowała się do zaakceptowania wymogów dotyczących ochrony środowiska. Dlatego do końca 2015 roku, 95% aglomeracji Jaworzna musi zostać podłączonych do kanalizacji. Stąd podejmowane są wszelkie starania miasta oraz spółki o przyznanie środków na budowę ekologicznej kanalizacji. Najpierw na część pierwszą, która obejmowała cztery północne dzielnice miasta, a obecnie na część drugą związaną m.in. z osiedlem Bory i Warpie. Wszystko po to, aby w 2015 roku miasto i jego mieszkańcy mogli wywiązać się z unijnych przepisów i uniknąć tym samym płacenia ewentualnych kar tłumaczy Józef Natonek, Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Wartość drugiej części Projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna”, to 63 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach POIiŚ wyniesie ponad 26,3 mln zł. Termin zakończenia wszystkich inwestycji dla II fazy planowany jest na czerwiec 2015 roku.

DSC00321_Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.