Spotkanie w Wodzisławiu Śląskim.

W styczniu miała miejsce piękna uroczystość: minęło 50 lat od powstania wodociągów w Wodzisławiu Śląskim. Pół wieku to czas na podsumowania i możliwość pochwalenia się wszystkimi zmianami i dokonaniami, a było ich niemało. Bez firmy wodociągowo – kanalizacyjnej nie ma rozwoju jakiegokolwiek miasta. Przyzwyczajeni do czystej i zdrowej wody mieszkańcy rzadko kiedy wiedzą na czym polega praca w służbach komunalnych pracujących 24 godziny na dobę.

Kontynuacją tego jubileuszu było spotkanie animatorów Rady Krajowej naszego duszpasterstwa zawodowego z rejonu Górnego Śląska w Wodzisławiu. Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele p.w. Ducha Świętego o godzinie 10.00 pod przewodnictwem ks. Grzegorza Krząkały, który wygłosił również homilię. To tradycyjny początek naszych spotkań. Do tradycji należy również pamiątkowe zdjęcie przed świątynią. Następnym punktem było podsumowanie 50 lat firmy wygłoszone przez prezesa PWiK Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim Wiesława Blutko oraz autora monografii pt. „50 lat PWiK w Wodzisławiu Śląskim” Kazimierza Cichego. Słowa podziękowania wygłosił przewodniczący Rady Krajowej Ryszard Wałach.

Ostatnim punktem tego dnia było zwiedzenie Oczyszczalni Ścieków „Karkoszka”. Dzięki pracy tej oczyszczalni woda w Odrze staje się czystsza i bardziej przejrzysta.

uczestnicy-spotkania

Wszyscy uczestnicy spotkania w Wodzisławiu Śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.