Zaproszenie na XXIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Duszpasterstwa Zawodowego Pracowników Wodociągów

W dniach od 11 do 12 października br. organizowana jest XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Duszpasterstwa Zawodowego Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska na Jasną Górę. Hasłem pielgrzymki są słowa zaczerpnięte z Psalmu 56,12: „Bogu ufam, nie będę się lękał ”.

Pragnę bardzo serdecznie zaprosić – wraz z głównym organizatorem pielgrzymki, którym w tym roku jest załoga Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.  w Mielcu – do pielgrzymowania w progi Jasnogórskiego Sanktuarium, gdzie każdy wierzący Polak ma wyjątkową okazję, by doświadczyć wspólnoty wierzących oraz klimatu duchowego domu, który jednoczy wokół Matki Chrystusa wszystkich Jego uczniów.

Wspólne pielgrzymowanie, modlitwa i refleksja będą okazją do podziękowania Bogu, przez przyczynę Bogarodzicy, za owoce Waszej pracy. Spoglądając ku przyszłości będziemy polecać Bożej Opatrzności zamierzenia i plany, które związane są z dostawą życiodajnej wody do naszych domów, a także z szeroko pojętą sferą usług komunalnych i ochrony środowiska. Złączeni we wspólnej modlitwie będziemy prosić Stwórcę o dar umiejętnego i roztropnego korzystania z zasobów naszej pięknej Ziemi, poszanowania dla dzieła stworzenia oraz podejmowania obowiązków zawodowych, jako formy wypełniania przykazania miłości bliźniego.

Ufam, że czas wspólnotowego pielgrzymowania do sanktuarium Jasnogórskiej Pani, będzie okazją do pogłębienia więzi między pracownikami Waszego środowiska zawodowego. Zapewniam o mojej duchowej więzi i życzę wielu owoców duchowych obfitujących na co dzień umocnieniem więzi z Chrystusem i ze wspólnotą Kościoła, a także dobrem czynionym zarówno na płaszczyźnie rodzinnej, jak i zawodowej.

Wszystkich pielgrzymujących oraz całe środowisko Pracowników Wodociągów i Kanalizacji oraz Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, polecam opiece naszej Matki – Królowej Polskiego Narodu.

 

 

 

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

 

 

 

 

PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień I – sobota„`

12.00 Dyżur informacyjny w Sali im. Ojca Kordeckiego.

14.00 Uroczyste rozpoczęcie Pielgrzymki:

odśpiewanie hymnu duszpasterstwa, wprowadzenie sztandarów, powitanie pielgrzymów,

wykład nawiązujący do hasła pielgrzymki, program artystyczny.

16.00 Nabożeństwo Różańcowe przy Stacjach Różańcowych pod szczytem Jasnej Góry.

17.00 Czas wolny.

18.30 Msza Święta koncelebrowana w Kaplicy Cudownego Obrazu.

19.30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich oraz procesja z lampionami.

21.00 Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu.

 

Dzień II – niedziela

9.30 Zbiórka pielgrzymów pod Archikatedrą Częstochowską.

9.45 Rozpoczęcie procesji na Jasną Górę.

10.45 Powitanie pielgrzymów przez Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego  oraz władze miasta Mielca przy pomniku Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wspólne wejście do Bazyliki Jasnogórskiej.

11.00 Uroczysta Msza Św. Koncelebrowana w Bazylice Jasnogórskiej.

12.45 Poświęcenie darów ołtarza na placu przed salą o. Kordeckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.