Z.W. i K. w Szczecinie organizatorem XXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki naszego środowiska na Jasną Górę

28 lutego Duszpasterz Krajowy oraz Przewodniczący Rady Krajowej gościli w Szczecinie. W czasie spotkania w siedzibie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, Przewodniczący Rady Krajowej Ryszard Wałach przekazał Prezesowi Z.W. i K. Beniaminowi Chochulskiemu oficjalne pismo potwierdzające przyjęcie organizacji XXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska na Jasną Górę przez Z.W. i K. Sp. z o.o. w Szczecinie. W spotkaniu uczestniczyli : Prezes Z.W. i K. Beniamin Chochulski, Dyrektor Techniczny Ryszard Wójcik, Duszpasterz Środowiska Ryszard Kamiński, Duszpasterz Krajowy Grzegorz Krząkała oraz Przewodniczący Rady Krajowej Ryszard Wałach. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

Pierwsze wzmianki o wodociągu w Szczecinie sięgają 1577roku. Pierwszym budowniczym był Szymon Petzke. Szczeciński Zakład posiada wiele obiektów zabytkowych ale również i nowoczesną oczyszczalnię ścieków. Obecnie zatrudnia   774 pracowników.

Kolejnym etapem pobytu w tym pięknym mieście był Urząd Miasta, gdzie miało miejsce spotkanie z Prezydentem Miasta Piotrem Krzystkiem. Prezydent również przyjął zaproszenie do wzięcia udziału w czerwcowym seminarium i październikowej pielgrzymce.

Przewodnikiem po tym zabytkowym mieście był ks. Ryszard Kamiński – Duszpasterz Środowiska w Szczecinie któremu za wielkie zaangażowanie w życie naszego duszpasterstwa serdeczne Bóg Zapłać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.