XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska do św. Józefa w Kaliszu i MB Licheńskiej.

W  tym roku uczestnicy XVII pielgrzymki  przybyli do Kalisza 15 maja, by na Mszy św. której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun. Wraz z nim w koncelebrze uczestniczył krajowy duszpasterz ks. Grzegorz Krząkała i kustosz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu ks. prałat Jacek Plota. W tym roku do udziału we Mszy św. zostały zaproszone również władze miasta. W imieniu Prezydenta słowa powitania wygłosił v-ce Przewodniczący Rady Miasta Kalisza Edward Prus.  Przed błogosławieństwem ksiądz biskup Łukasz odczytał Akt Zawierzenia Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska opiece św. Józefa, ks. Grzegorz podziękował wszystkim za wspólną modlitwę a księdzu Jackowi za jak zawsze serdeczne przyjęcie.

Po końcowym błogosławieństwie udaliśmy się w dalszą drogę do MB Licheńskiej .

Zdj. Ks. K. Duchnowski

Więcej zdjęć na –  http://www.swietyjozef.kalisz.pl/Aktualnosci/701.html

 

Do tradycji naszego pielgrzymowania należy zwiedzanie terenów wokół Licheńskiego Sanktuarium by razem zgromadzić się na wspólnym Różańcu o godzinie 11.00, a następnie uczestniczyć we Mszy św. w bazylice. W tym roku wspólnie modliło się 25 kapłanów pod przewodnictwem księdza Grzegorza Krząkały – naszego krajowego duszpasterza. Oczywiście nie zabrakło również sztandarów które przywieźli ze sobą pielgrzymi. Po odczytaniu Aktu Zawierzenia naszego środowiska MB Licheńskiej i końcowym błogosławieństwie zostało zrobione wspólne zdjęcie na schodach bazyliki.

Więcej zdjęć na – http://www.lichen.pl/pl/24/n_1279/pielgrzymka_wodociagow_i_kanalizacji

 

Już teraz zapraszamy do udziału w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce naszego środowiska, która za rok odbędzie się 13 – 14 maja 2016 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.