Z wizytą w Inowrocławiu

Inowrocław to Jedno z najstarszych miast polskich. W czasach starożytnych przebiegał tędy szlak bursztynowy. Odbywały się tu procesy Polsko – Krzyżackie. Stąd pochodzili Królowie Polski: Władysław I Łokietek i Kazimierz Wielki. Z inowrocławskiego zamku król Władysław Jagiełło prowadził „Wielką Wojnę” z  Zakonem Krzyżackim w 1410 roku. Patronką Inowrocławia jest  Królowa Jadwiga.

            Miasto jest dużym ośrodkiem wojskowym. W skład garnizonu wchodzi Wojskowy Port Lotniczy (stacjonują tu śmigłowce bojowe), brygada lotnictwa oraz pułk inżynieryjny, uznawane jest za stolicę  Kujaw Zachodnich. W Inowrocławiu funkcjonują sanatoria, domy uzdrowiskowe i  tężnia solankowa, przez co jest on miejscowością  uzdrowiskową. Posiada bogate złoża  soli kamiennej , które wydobywane są tutaj od czasów starożytnych. Znajduje się tu tężnia solankowa. W kraju miasto jest uznawane za jeden z najlepszych ośrodków leczenia chorób dróg oddechowych.

            21 marca 2014 roku Krajowy Duszpasterz ks. Grzegorz Krząkała i Przewodniczący Rady Krajowej naszego duszpasterstwa Ryszard Wałach przybyli z wizytą do wodociągowców w Inowrocławiu. Po krótkiej wizycie w Ratuszu i zaproszeniu Prezydenta Miasta Ryszarda Brejzę na naszą XXV pielgrzymkę na Jasną Górę wraz z Prezesem Inowrocławskich Wodociągów Stanisławem Kowalewskim udaliśmy się do siedziby firmy, gdzie w imieniu pracowników PW i K Sp. z o.o. w Inowrocławiu pan Prezes przyjął zaproszenie do organizacji naszej jubileuszowej pielgrzymki do MB Częstochowskiej w 2015 roku za co w imieniu całego naszego duszpasterstwa zawodowego składamy serdeczne podziękowanie. W Inowrocławiu będzie też zorganizowana nasza czerwcowa Konferencja. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.