Wywiad z Ks. Stanisławem Gańcorzem – Duszpasterzem PWiK Żory sp. z o.o.

 

PTANIE: Proszę o przybliżenie nam swojej drogi kapłańskiej

Odp.: 1972r.- matura i studia wyższe w Seminarium Duchownym w Krakowie. 1979r. – święcenia kapłańskie PAT i pierwsza placówka jako Wikary w Katowicach – Dąbrówce; 1981 -1987 Mysłowice; 1987 – 1991 – Biery; 1991 – 2003 Rybnik – Boguszowice; od 2003r. Proboszcz w Żorach i Dziekan dekanatu Żory. 1987r. – druga magisterka ATK wydział filozofii przyrody. 2013r. – studia podyplomowe Marketing i Zarządzanie na Politechnice Śląskiej.

PYTANIE: Oprócz tego, że jest Ks. Proboszczem Parafii św. ap. Filipa i Jakuba, Dziekanem Dekanatu Żory pełni Ksiądz pracę duszpasterską jeszcze w innych instytucjach – proszę opowiedzieć

Odp.: Oprócz pracy duszpasterskiej jako Proboszcz i Dziekan jestem Duszpasterzem w Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach oraz  felietonistą w radiu eM.

PYTANIE: Jest Ksiądz odpowiedzialny za Światowe Dni Młodzieży w naszym dekanacie – proszę opowiedzieć o przygotowaniach.

Odp.: Przyjeżdża do nas grupa zrzeszona wokół YOUTH ARISE (Młodzieży powstań), której prezydentem jest Henry Cappello to młodzież z 30 krajów świata. Między innymi odwiedzi nasz dekanat młodzież z Kuwejtu, Kataru, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii, Singapuru, Tajwanu, Honkongu. U nas będą 21-25.07.2016r.następnie pojadą do Krakowa. Liczymy, że odwiedzi nas 1200 – 1600 młodych ludzi.

PYTANIE: Jak Ksiądz ocenia przygotowanie PWiK Żory sp. z o.o. do Ogólnopolskiej Pielgrzymki wod –kan na Jasną Górę?

Odp.: Na celująco. Pracownicy PWiK regularnie organizują spotykania, które rozpoczynają  Eucharystią,  a następnie w salkach przebiega dalsza formacja przy poczęstunku. W każdy piątek pracownicy gromadzą się wokół Krzyża Duszpasterskiego w siedzibie firmy i odmawiają wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

PYTANIE: Proszę zachęcić do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska na Jasną Górę.

Odp.: Woda jest dobrem wspólnym. Od higieny przez całą drogę pokarmową aż do ścieków. Woda towarzyszy nam od momentu chrztu poprzez pokropienie wodą święconą przy okazji różnych świąt i uroczystości dlatego nie może Cię zabraknąć na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Służb Komunalnych i Ochrony Środowiska na Jasnej Górze w dniach 8-9 października 2016r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.