Spotkanie w Bielsku.

Początek wiosny to dobry czas nie tylko na prace w ogródku ale również na wyjazdy i spotkania. Takie wiosenne spotkanie animatorów naszego duszpasterstwa zawodowego z rejonu Śląska miało miejsce w Międzybrodziu Bialskim gdzie spotkaliśmy się dzięki uprzejmości Aqua Bielsko S.A.

Aqua Bielsko niedawno obchodziła 120- lecie swojej działalności. Jubileusz to czas podsumowań swoich dokonań i planów na przyszłość. Takim sukcesem ostatnich lat jest niewątpliwie zapora w Wapienicy i położona poniżej Stacja Uzdatniania Wody. Jest to bardzo dobry przykład wzorowo przeprowadzonej rewitalizacji obiektu z początków XX wieku. Mogliśmy podziwiać nie tylko zaporę od strony napowietrznej ale również podziwiać piękne widoki z korony i wnętrze zapory. Historię obiektu opowiedział nam Dyr. Kazimierz Oboza.

Kolejnym etapem naszego pobytu w Bielsku była wizyta w siedzibie firmy, gdzie Prezes Piotr Dudek zapoznał nas z działalnością i historią firmy, którą zarządza od 13 lat osiągając niemałe sukcesy a zastosowane na wszystkich obiektach pompy ciepła znacznie obniżyły koszty eksploatacji.

Z siedziby firmy udaliśmy się do Sanktuarium Maryjnego w Rychwałcie, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji Zarządu i pracowników Aqua Bielsko S.A. i poznaliśmy historię tego miejsca.

Koleje miejsce, które odwiedziliśmy to Kalwaria Zebrzydowska, gdzie ks. Grzegorz odprawił Mszę św. w intencji Rady Krajowej naszego duszpasterstwa zawodowego a następnie udaliśmy się do twartego 2 lata temu Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach.

Dziękując Zarządowi i naszym przyjaciołom z Aqua Bielsko, którzy tak pięknie nas gościli i sprawili, że to spotkanie było przepełnione duchowymi doznaniami zakończyliśmy naszą wizytę na Podbeskidziu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.