Hydroprezentacje po raz 24!

Rejestracja już otwarta a program znany! Będą wybitni specjaliści, eksperci w swojej dziedzinie, ciekawe prelekcje i debaty, a to wszystko w bardzo malowniczym i klimatycznym miejscu!

Ekologia i rozwój to tematy, które w ostatnich latach cieszą się ogromnym zainteresowaniem specjalistów z wielu różnych obszarów. W tym roku są motywem przewodnim XXIV ogólnopolskiego sympozjum naukowo-technicznego Hydroprezentacje. Wydarzenie to poświęcone jest aktualnym zagadnieniom inżynierii wodno-kanalizacyjnej, a jego adresatami są projektanci, wykonawcy, eksploatatorzy i kadry menedżerskie branży wodociągowej. To również jeden z najważniejszych jesiennych eventów tego sektora. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 19-21 października 2022, niezmiennie w Krynicy Zdroju.

Sympozjum korzeniami sięga jeszcze roku 1998, kiedy to odbyła się jego pierwsza edycja. Od tego czasu niemal rokrocznie, bo tylko z zeszłoroczną przerwą spowodowaną COVIDem, gości najważniejszych specjalistów w tej dziedzinie, którzy wspólnie przedstawiają i omawiają problemy i rozwiązania występujące w branży, a także dzielą się nowościami technologicznymi.

Program zapowiada się naprawdę dobrze – nie będzie lania wody! To 3 dni wystąpień, wykładów i debat wybitnych specjalistów. Prelekcje rozpocznie prof. Andrzej Kowalczyk, rektor Uniwersytetu Śląskiego  w latach 2016-20, który będzie mówił o wpływie zmian klimatu i urbanizacji na stosunki wodne w miastach. W tym roku gościć będziemy również m.in. dr. hab. Prof. UŚ Damiana Absalona, Przewodniczącego Państwowej Rady Gospodarki Wodnej, który opowie o dokumentach planistycznych w gospodarce wodnej i bezpieczeństwie wodnym. Oceny możliwości renowacji i wymiany sieci wodociągowych metodami bezwykopowymi podejmie się dr inż. Florian Piechurski z Politechniki Śląskiej.

– Hydroprezentacje przyciągają najwybitniejszych specjalistów z tego obszaru stając się platformą dyskusji o najważniejszych wyzwaniach. Dzięki temu, było to wyraźnie widać podczas poprzednich edycji, są wydarzeniem wspierającym rozwój branży w sposób bardziej zrównoważony, przemyślany i wielowymiarowy. I właśnie rozwój jest obok ekologii, tematem tegorocznej edycji. Staramy się, aby każdego roku program poruszał najważniejsze wyzwania stojące przed branżą wodno-kanalizacyjną oraz był osadzony w obecnych realiach i problemach światowych – mówi Andrzej Malinowski, przewodniczący Rady programowej sympozjum Hydroprezentacje XXIV 2022.

Rejestracja, wraz z kartą zgłoszeń, pełnym programem i wykazem prelegentów, dostępna jest już na stronie wydarzenia.

Organizatorami Hydroprezentacji są Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Śląska Rada Naczelna Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach, którzy podobnie jak w poprzednich latach, zapraszają gości konferencji do hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy Zdroju. Wspaniałe widoki i klimat gwarantowane są dzięki doskonałej lokalizacji hotelu – teren Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

Partnerami konferencji są Amiblu, HSB, Jafar, Logic Synergy, Proffico i Wofil a organizatorem technicznym agencja marketingowo-PR-owa Grupa PRC Holding.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.