XX lat Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” powstała 14 września 1992 roku i zrzesza 450 przedsiębiorstw rynku wody i ścieków i jest jedyną organizacją samorządu gospodarczego w branży wodno-kanalizacyjnej w Polsce.

Głównym zadaniem izby jest zabieganie o poprawę warunków funkcjonowania sektora wodno-kanalizacyjnego. Przedstawiciele i eksperci izby na bieżąco interpretują i oceniają obowiązujące przepisy, monitorują propozycje zmian, uczestniczą w tworzeniu prawa dotyczącego branży i wprowadzaniu rozwiązań usprawniających funkcjonowanie branży. Reprezentują interesy swoich członków na forum ogólnopolskim, szczególnie wobec organów państwa i samorządu. Jednym z ważniejszych zadań jest działanie na rzecz ochrony środowiska, w  tym na rzecz oszczędzania i ochrony wody.

Z okazji jubileuszu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał ordery i odznaczenia osobom zasłużonym w pracy na rzecz rozwoju gospodarki narodowej.

Za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej i branży wodno-kanalizacyjnej KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI  odznaczeni zostali:

Paweł Chudziński

Adam Jonczyk

Henryk Milcarz

Pan Tadeusz Pilarski

Za działalność na rzecz społeczności lokalnej ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI  został odznaczony:

Andrzej Janus

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ :

 Maria Bakalarczyk

Jakub Dzioboń

Henryka Piotrowska

Magdalena Pochwalska

Mieczysław Pokora

Zbigniew Rachwał

Piotr Sadowski

Antoni Sikoń

Zdzisław Spirydoniuk

MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ :

Grzegorz Gruczek

Piotr Malarz

Mariusz Pieńkowski

Halina Staszkiewicz

Piotr Tomków

Dariusz Wieczorkiewicz

Mirosław Wypiór

 

MEDALEM BRĄZOWYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Jacek Dziubek

Izbie Gospodarczej Wodociągi Polskie życzymy dalszych sukcesów i udanych działań na rzecz branży wod-kan a pani Dyrektor Dorocie Jakuta i panu Prezesowi Tadeuszowi Rzepeckiemu wytrwałości i optymizmu na dalsze długie lata pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.