ARTI SENTEMO -Kameralna Orkiestra Akordeonowa

Kameralna Orkiestra Akordeonowa ARTI SENTEMO
z Radzynia Podlaskiego zagra w sali o. Kordeckiego na rozpoczęcie XXXIII Pielgrzymki naszego środowiska do Jasnogórskiej Pani.

Swoją działalność rozpoczęła w 2013 r. Pomysłodawcą, założycielem oraz dyrygentem orkiestry jest Zbigniew Czuryło, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, krajowy konsultant Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Orkiestra koncertuje w kraju i za granicą – łącznie wykonała ponad 250 koncertów. Swój dorobek artystyczny prezentowała m.in. na scenach krajowych filharmonii, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Pałacu Staszica PAN, Teatrze Królewskim w Warszawskich Łazienkach, na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim oraz w Domu Polonii w Warszawie. Wykonała koncert galowy podczas III Kongresu Państw Trójmorza w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie – wydarzenie rejestrowane przez TVP 3 Lublin. Orkiestra wykonuje cykliczne koncerty w Rezydencji Zamoyskich w Kozłówce.
Na swoich koncertach promuje swoje miasto Radzyń Podlaski i województwo lubelskie. Arti Sentemo koncertowało w Szwajcarii, Niemczech, na Słowacji i we Włoszech.

Orkiestra była wielokrotnie nagradzana m.in. na konkursach międzynarodowych w kategorii muzyki klasycznej i rozrywkowej. Brała udział w międzynarodowych festiwalach, m.in. „Italia – Dolomity 2017”, Lato w Zakopanem, Tempus Paschale w Lublinie, Międzynarodowa Wiosna Akordeonowa Sanok 2020. Orkiestra swoimi koncertami inaugurowała Międzynarodowe Konkursy Akordeonowe m.in. w Sanoku oraz w Solcu Kujawskim. Wzięła udział w realizacji projektu Czesława Mozila „Grajkowie przyszłości”, płyta zdobyła nagrodę Fryderyki 2021.


ARTI SENTEMO

Autorskim projektem artystycznym orkiestry jest Noworoczna Gala Akordeonowa w Radzyniu Podlaskim, która od 10 lat odbywa się w pierwszym tygodniu stycznia i skupia ponad tysięczną publiczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.