Skąd bierze się woda w Piotrkowie?

piotrkowlogomod

 

Konkursy, eksperymenty i warsztaty.  Budowa rakiety z butelki, poduszkowca z płyt CD, test niepalnego balona i zabawa z keczupowym nurkiem. Ponadto odpowiedzi na pytania skąd bierze się czysta, zdrowa piotrkowska kranowa oraz jak działa nowoczesna Stacja Uzdatniania Wody. To atrakcje, które czekają na mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego już w piątek 9 maja na Rynku Trybunalskim i na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Szczekanica”!

Przyjdź i zobacz jak zmienia się miasto

Woda towarzyszy nam przez całe życie. Jest głównym składnikiem mózgu, nerek i mięśni. Dorosły człowiek w blisko 70% składa się z wody. Bez niej może przeżyć jedynie kilka dni. Woda jest niezbędna w każdej dziedzinie naszego życia.  Unowocześnienie procesu uzdatniania wody pozwala na polepszenie jakości wody poprzez redukcję związków manganu i żelaza. Dlatego tak ważna jest nowa inwestycja w Piotrkowie Trybunalskim, która poprawi komfort i jakość życia mieszkańców. Piotrkowianie będą mogli bez obaw pić wodę prosto z kranu. Nie odczują jej braków ponieważ zwiększy się istotnie przepustowość wodociągów, a ciśnienie w sie­ci zostanie wyrównane. Będzie się żyło lepiej, wygod­niej i zdrowiej.

W programie Dni Otwartych Projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim” przewidziano zwiedzanie Stacji, przedstawienie całego procesu uzdatniania wody oraz degustację czystej, przefiltrowanej wody. Zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 10:00, a kolejne grupy będą oprowadzane co 45 minut. Zmodernizowana w ramach Projektu Stacja Uzdatniania Wody „Szczekanica” to jedna z najnowocześniejszych stacji w Polsce. Modernizacja ciągu technologicznego filtrów wody, budowa napowietrzalni oraz dwóch studni głębinowych to tylko cześć wykonanych prac.

Pan Korek uczy i bawi na Rynku

Jednocześnie, w ramach obchodów 10-lecia wejścia do Unii Europejskiej, na Rynku Trybunalskim odbędzie się impreza plenerowa, podczas której promowany będzie również Projekt „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”. Oprócz występów uczniów z lokalnych szkół, do zabawy zachęcać będzie Pan Korek. Podróżując po Polsce Pan Korek przybliża naukę na odlotowych pokazach i inspirujących warsztatach. To świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich opiekunów.

***

Projekt „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim” to największa inwestycja w historii Piotrkowa Trybunalskiego. W ramach Projektu zostaną zmodernizowane oczyszczalnia ścieków i Stacja Uzdatniania Wody „Szczekanica”, rozbudowane sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, wyremontowane sieci ogólnospławna i deszczowa oraz kanał tranzytowy ścieków oczyszczonych. Na realizację całego Projektu miasto pozyskało 130 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Koszt całego Projektu to 226 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.