Kielczanie gospodarzem pielgrzymki wodociągowców.

Gospodarzem tegorocznej pielgrzymki pracowników branży wodociągowej, komunalnej i ochrony środowiska na Jasną Górę będą Wodociągi Kieleckie. To spółka z 90-letnią tradycją, dostarczająca kielczanom krystalicznie czystą wodę wyłącznie z ujęć głębinowych.

Wodociągi Kieleckie mają zaszczyt pełnienia funkcji gospodarza tegorocznej XXVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Do tej roli kielecka spółka przygotowuje się już od roku, kiedy przejęła rolę gospodarza od wodociągowców z Olsztyna. Do Kielc trafił już pielgrzymkowy krzyż, na finiszu są przygotowania do wizyty w Kielcach przedstawicieli branży i Duszpasterstwa poprzedzającej pielgrzymkę.

Wodociągi Kieleckie działają na obszarze miasta Kielce oraz gmin: Masłów, Sitkówka-Nowiny i Zagnańsk, zamieszkałym przez 230 tysięcy osób. Podstawą działalności Spółki jest zaopatrzenie w wodę, odbiór i oczyszczanie ścieków oraz eksploatacja sieci i urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych.

Od 1929 roku Wodociągi Kieleckie dostarczają zdrową, smaczną i krystalicznie czystą wodę źródlaną, wydobywaną ze studni głębinowych. W swojej działalności Spółka łączy dbałość o wysoką jakość świadczonych dla mieszkańców usług z ambitnymi planami inwestycji, korzystając z pomocy Unii Europejskiej. Dzięki temu udało się rozbudować i zmodernizować Oczyszczalnię Ścieków w Sitkówce. Na terenie oczyszczalni powstała m.in. pierwsza w regionie Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych. W roku 2015 zakończył się olbrzymi, warty prawie 200 mln zł projekt rozbudowy i modernizacji sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Dzięki niemu kanalizacja dotarła domów zamieszkałych przez 15 tysięcy osób, na peryferiach Kielc i w gminach Masłów, Zagnańsk i Sitkówka-Nowiny. Wodę w kranie uzyskało ponad tysiąc osób. Spółka obecnie realizuje kolejny projekt rozbudowy i modernizacji sieci, głównie kanalizacji, w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014 – 2020.

Spółka eksploatuje:

44 studnie głębinowe

1100 km przewodów wodociągowych

3 oczyszczalnie ścieków

929 km sieci kanalizacyjnej

podaje średnio 34,5 tys. m3/d wody

posiada całkowitą zdolność produkcyjną ujęć wody 67,2 tys. m3/d.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.