25 lat PWiK Sp. z o.o. w Rudzie Śl.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej funkcjonuje od 1993 r. jako jednoosobowa Spółka. Z okazji jubileuszu 25 – lecia Spółki, pracownicy Przedsiębiorstwa otrzymali sztandar, który podczas XXVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pracowników Wodociągów, Kanalizacji i Ochrony Środowiska na Jasną Górę został poświęcony przez biskupa ordynariusza Diecezji Kieleckiej, Jana Piotrowskiego. „Rodzicami chrzestnymi” poświęconego sztandaru zostali prezydent miasta Ruda Śląska, Grażyna Dziedzic oraz Grzegorz Rybka, prezes PWiK Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej. Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się w piątek 19.10.2018 r. od koncelebrowanej mszy świętej odprawionej w kościele pw. św. Pawła w Nowym Bytomiu. Eucharystii – w intencji Pracowników Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Rudzie Śląskiej oraz ich rodzin, w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze – przewodniczył Biskup Grzegorz Olszowski. Tradycyjnie, przed kościołem, wykonano zdjęcie pamiątkowe.

Następnie, podczas spotkania pracowników i zarządu PWiK oraz zaproszonych gości, podsumowano 25 lat pracy Spółki.

– Rudzkie wodociągi to firma, która świetnie się rozwija dzięki zaangażowaniu całego zespołu. Serdecznie Wam dziękuję za pracę i poświęcenie dla dobra naszych mieszkańców. Każdy mieszkaniec korzysta przecież z Państwa usług, a od efektywności pracy załogi PWIK zależy dostarczanie najlepszej jakości wody oraz odpowiednie zagospodarowanie ścieków i edukacja ekologiczna. To kluczowe zagadnienia w funkcjonowaniu miasta – stwierdziła prezydent Grażyna Dziedzic.

Wyjątkowym i niezapomnianym wydarzeniem była ceremonia przekazania sztandaru – z rąk prezydent Grażyny Dziedzic i prezesa rudzkich wodociągów Grzegorza Rybki – pracownikom rudzkich wodociągów. Dokonano również zaprzysiężenia pocztu sztandarowego (Barbara Szczygielska, Dorota Gonciarz i Wojciech Mikoszek).

Jak co roku, pracownicy, którzy obchodzili swój Jubileusz 25, 30, 35 i 40-lecia pracy w rudzkich wodociągach, zostali podczas spotkania wyróżnieni. Każdemu Jubilatowi zostały złożone przez zarząd Przedsiębiorstwa i Panią Prezydent gorące podziękowania za trud włożony w pełnienie obowiązków służbowych oraz wręczone pamiątkowe Dyplomy z gratulacjami.

Dorota Gonciarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.