Dwa dni o bezpiecznej wodzie.

Nowe wyzwania związane ze zmianą prawa wodnego oraz nowe regulatory dla branży wodociągowej, to jedne z głównych tematów XIII Zachodniej Konferencji Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji. W Kocierzy od 21 do 23 września przedstawiciele Firm i Zakładów związanych z branżą wodociągową rozmawiają o bezpieczeństwie wody.

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonali Andrzej Malinowski – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Górniczej oraz Hubert Klikowicz – AVK Armadan.  Głównym tematem XIII już edycji jest „Bezpieczeństwo wodne – główne wyzwania firm wodociągowych”.

Będziemy dyskutować o podstawowych problemach naszej branży. Spotykamy się w okresie zmieniającego się prawa w zakresie gospodarki wodociągowej. Dostawa bezpiecznej wody dla mieszkańców to najważniejszy aspekt naszej działalności, jest to temat pierwszego dnia naszego spotkania – podkreślił Andrzej Malinowski.

Jednym z podejmowanych tematów jest monitoring jakościowy wody w zbiorczym systemie zaopatrzenia jako element zapewnienia bezpieczeństwa wodnego. Wykład otwierający konferencję dotyczył działań zmierzających do utrzymania bezpieczeństwa zdrowotnego wody oraz podejmowanych w tym celu działań w Aquanet w Poznaniu. Dyskutowano między innymi o tym jak dbać o dostawy do Klientów, a także jakie są najczęstsze przyczyny wtórnego skażenia wody i sieci wodociągowej. Pierwszy dzień spotkania zakończyło wystąpienie gościa specjalnego – prof. Jerzego Bralczyka, który opowiedział jak powinna wyglądać komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna firm z branży wodociągowej.  Drugiego dnia uczestnicy będą dyskutowali o  roli przedsiębiorstw wodnych dla bezpieczeństwa kraju. Wykłady będą prowadzili przedstawiciele agencji bezpieczeństwa rządowego oraz policji, którzy opowiedzą  jak firmy wodociągowe w sytuacjach kryzysowych mają współpracować z służbami państwa. O strategiach komunikacji kryzysowej na przykładzie NATO opowie płk rez. dr Dariusz Kryszk, ekspert ds. wojskowego Public Affairs, b. główny specjalista DPI w Ministerstwie Obrony Narodowej w MON odpowiedzialny na komunikację strategiczną STRATCOM. Patronat nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Wodociągów Województwa Śląskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.