Spotkanie kolędowe w Rudzie Śl.

31 stycznia w Rudzie Śląskiej Bielszowicach miało miejsce spotkanie animatorów duszpasterstwa oraz  zarządów firm wodociągowych i komunalnych z arcybiskupem Wiktorem Skworcem.

Jak nakazuje tradycja animatorów duszpasterstwa pracowników wodociągów, kanalizacji, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska  spotkanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Bielszowicach. Następnie wszyscy udali się do pobliskiego domu kultury, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu chóru parafialnego z Kochłowic, po czym zobaczyliśmy występ członków Rady Krajowej Duszpasterstwa przebranych za „kolędników”. Pozostały czas do przybycia arcybiskupa wypełniło nam śpiewanie kolęd. W roli prowadzącego wystąpił z ks. Duszpasterz Krajowy Grzegorz Krząkała, któremu co sił w gardłach wszyscy wtórowaliśmy.

Krótko przed godziną 13-tą przywitaliśmy ks. arcybiskupa Wiktora Skworca. Słowa powitania i gratulacje wygłosił Prezes P.W. i K. w Rudzie Śl. Zbigniew Domżalski oraz pani Prezydent Grażyna Dziedzic. Następnie w imieniu duszpasterstwa słowo powitania odczytał Przewodniczący Rady Krajowej Ryszard Wałach, który przedstawił krótko zadania i cele naszego duszpasterstwa. Arcybiskup przekazał nam w swojej wypowiedzi jak powinniśmy szanować wodę i jakim jest cennym skarbem, bez którego życie stało by się niemożliwe. Na zakończenie arcybiskup spotkał się z Prezesami i Zarządami naszych firm, by zapoznać się z problemami nękającymi nasze środowisko.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele spółek wodociągowych i komunalnych z Rudy Śląskiej, Jaworzna, Rybnika, Zabrza, Jastrzębia, Siemianowic, Tarnowskich Gór, Radzionkowa, Olkusza, Żor, Bytomia, Chorzowa i Świętochłowic, Częstochowy, Gliwic, Katowic, Piekar Śląskich, Sosnowca, Zawiercia, Wodzisławia Śląskiego, Bielska Białej, Tychów, Ustronia, Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, firmy Hobas, Ośrodka Badania i Kontroli Środowiska w Katowicach oraz Chorzowsko-Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.

Relacja TV Sfera

http://www.sferatv.pl/index.php/vod/viewvideo/671/wydarzenia/wydarzenia-1-lutego-2012.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.