XXII OGÓLNOPOLSKA SPARTAKIADA PRACOWNIKÓW WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI im. Tadeusza Jakubowskiego

W dniach 31 sierpnia – 2 września odbyła się XXII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego. Gospodarzem tegorocznej edycji były Katowickie Wodociągi. W 25 konkurencjach rywalizowało ze sobą 1400 zawodników z 44 drużyn.

W przygotowanie imprezy zaangażowane było, oprócz Katowickich Wodociągów, Miasto Katowice oraz tamtejszy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a pomoc finansową zapewniło blisko 20 sponsorów, patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie. W uroczystym otwarciu Spartakiady (podczas którego odbył się przemarsz drużyn i zapalono znicz olimpijski), wzięli udział m. in.: Andrzej Gut – Prezes Katowickich Wodociągów; Krystyna Siejna – Wiceprezydent Miasta Katowice; oraz ks. Grzegorz Krząkała – Krajowy Duszpasterz Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Rozgrywki odbywały się w ośrodku Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach przy ul. Mikołowskiej, na należącym do uczelni stadionie lekkoatletycznym przy ul. Kościuszki oraz na boisku „Szopienice”. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli gospodarze (z sumą punktów 2619). Miejsce na najwyższym stopniu podium zapewniły im zwycięstwa m. in. w sztafecie pracowniczej, szachach, zawodach strongmanów, przeciąganiu liną, pływaniu kobiet na 25 m oraz wyścigu rowerowym. Przedstawiciele drugiego w klasyfikacji MPWiK w Warszawie (2354 pkt) zwyciężali w biegu na 100 m (kobiet i mężczyzn) oraz w siatkówce. Z kolei zawodnicy z MPWiK w Lublinie, które zajęło najniższe miejsce na podium (2227 pkt), plasowali się na wysokich pozycjach m. in. w biegu przełajowym kobiet, siatkówce plażowej i piłce nożnej. W tej ostatniej dyscyplinie zwyciężył zespół PWiK z Inowrocławia. W darta najlepiej rzucali krakowianie, a Konkurencję Prezesów wygrał przedstawiciel Wodociągów Płockich. Kolejne miejsca w klasyfikacji medalowej zajęli pracownicy Saur Neptun Gdańsk, ZWiK Łódź, MPWiK Wrocław, MWiK Bydgoszcz, Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia, PWiK z Legnicy, Aquanet z Poznania. Puchar Fair Play  otrzymała drużyna z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie. Puchar ten mogła otrzymać drużyna lub osoba, którą uznano za najbardziej „fair” podczas rozgrywek