XX ogólnopolska Pielgrzymka do św. Józefa i MB Licheńskiej.

W dniach 11- 12 maja już po raz 20 udaliśmy się do świętego Józefa w Kaliszu, by dziękować za kolejny rok działalności naszego duszpasterstwa i wypraszać o łaski w swoich intencjach. Na wstępie ks. prałat Jacek Plota powitał wszystkich przybyłych pielgrzymów i przypomniał, że od 2 grudnia 2017r. decyzją papieża Franciszka trwa Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego i dodał, że Ojciec Święty podniósł kaliską bazylikę do godności Narodowego Sanktuarium św. Józefa. Ks. kustosz przypomniał, że św. Józef to potężny i skuteczny orędownik u Boga.

W tym roku Mszy świętej przewodniczył ks. biskup Łukasz Bazun, który w wygłoszonej homilii odwołał się do słów z Ewangelii. Smutek zmienia się w radość a radością jest nawrócenie człowieka. Można swoje serce ze smutku który jest destrukcyjny w życiu człowieka. Jest też dobry smutek, który ma na celu opamiętanie się i powrót na drogę wiary.

Zachęcał do troski o rozwój duchowy, by pamiętać o świętowaniu niedzieli o znalezieniu czasu na pielgrzymowanie, by nie ulegać tendencjom zeświecczenia, sekularyzacji, bo troska o sprawy religijne jest bardzo ważna w życiu człowieka.

Po  komunii świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa bp Łukasz zawierzył patronowi pracowników wodociągów, kanalizacji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska z całej Polski.

Wraz z biskupem modlili się również : krajowy duszpasterz naszego duszpasterstwa zawodowego ks. Grzegorz Krząkała , diecezjalny duszpasterz z Legnicy ks. Roman Raczak i ks. prałat Jacek Plota.

Kolejnym etapem naszego pielgrzymowania był Lasek Grąbliński gdzie pod przewodnictwem ks. Grzegorza przeszliśmy Drogę Krzyżową, by potem udać się do Lichenia Starego

Następnego dnia o godzinie 11. 00 wspólnie odmówiliśmy różaniec w Kaplicy Dolnej licheńskiego sanktuarium. By następnie przejść do bazyliki na Mszę w intencji przybyłych pielgrzymów i ich rodzin.

Jak co roku Mszy świętej przewodniczył krajowy duszpasterz naszego środowiska ks. Grzegorz Krząkała, który wygłosił również homilię w której zachęcał do podjęcia refleksji nad pytaniem co znaczy prosić w imię Jezusa?

Po Eucharystii tradycyjnie zostało zrobione zdjęcie na schodach bazyliki.

Foto : Marta Brzozowska – Radio Rodzina Kalisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.