Seminarium w Radzyniu Podlaskim

14 czerwca punktualnie o godzinie 14.00 rozpoczęło się seminarium z udziałem Rady Krajowej naszego duszpasterstwa zawodowego u głównego organizatora tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę. W Sali obrad Urzędu Miasta słowa powitania przekazał Burmistrz Jerzy Rębek, Prezes PUK Jarosław Ejsmont, Krajowy Duszpasterz ks. Grzegorz Krząkała, Duszpasterz Diecezjalny ks. kan. Krzysztof Pawelec oraz Przewodniczący Rady Ryszard Wałach.  Następnie nasz gospodarz omówił program seminarium i przedstawił pełny zakres działalności PUK w Radzyniu Podlaskim.  Pełny zakres usług komunalnych to coś, co ułatwia życie mieszkańców , bo z każdym problemem zwracają się do jednej firmy, ale powoduje, iż pracownicy muszą być bardzo wszechstronni i kompetentni.

Powitanie przybyłych na seminarium. Od lewej Burmistrz Jerzy Rębek, Krajowy Duszpasterz ks. Grzegorz Krząkała, Przewodniczący Rady Ryszard Wałach ,
Prezes PUK Jarosław Ejsmont,, Duszpasterz Diecezjalny ks. kan. Krzysztof Pawelec.

Następnego dnia udaliśmy się do Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie , gdzie wysłuchaliśmy wykładów dotyczących sposobów zdalnego stacjonarnego odczytu wodomierzy. Poruszone zostały wszystkie aspekty tego dotyczącego całej branży tematu.

Po zakończeniu prezentacji przeszliśmy do kaplicy na eucharystię w intencji Zarządu i pracowników PUK w Radzyniu Podlaskim sprawowaną przez ks. Grzegorza Krząkałę.

Zwiedzanie miasta oraz występ dziecięcego zespołu Ulaniacy zakończyło kolejny dzień w Tym jakże niezwykłym miejscu .

Trzeci dzień spędziliśmy w Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie, gdzie kustosz sanktuarium ks. Jacek Guz zapoznał nas z tragiczną historią obrońców kościoła w tym miejscu.  Tutaj też odbyły się obrady Rady Duszpasterstwa, została przekazana kronika i rozdane zostały powołania na kolejny rok naszej działalności.

Msza święta w sanktuarium sprawowana przez naszych duszpasterzy , ks. Grzegorza i ks. Krzysztofa była zwieńczeniem naszego pobytu w Pratulinie. Przed odjazdem w drogę powrotną udaliśmy się jeszcze nad Bug do Krzyczewa, gdzie tuż obok kaplicy p.w.  św. Jerzego przebiega granica Polski i Białorusi.

Pobyt u organizatora tegorocznej ogólnopolskiej pielgrzymki do Jasnogórskiej Pani, był kolejnym niezwykłym przeżyciem. Bardzo nas ubogacił duchowo, a świadectwa wiary, których doświadczyliśmy pozwolą nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za możliwość doświadczenia żywej wiary i spotkania ludzi o wielkim sercu. Bóg zapłać za całe dobro, którego doświadczyliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.