Różnorodność uwarunkowań działalności przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych – tematem 25 konferencji z udziałem członków Rady Krajowej duszpasterstwa.

10- 12 czerwca miała miejsce konferencja zorganizowana w Inowrocławiu przez tegorocznego organizatora ogólnopolskiej pielgrzymki naszego środowiska zawodowego do Częstochowy. Tematem przewodnim były problemy wynikające z działalności firm wodociągowo- kanalizacyjnych na tle PWiK w Inowrocławiu.

Prace  ziemne wiążą się z różnego rodzaju niespodziankami. Wykopane podczas tych prac artefakty skutkują ścisłą współpracą z konserwatorem zabytków i archeologami.  Teren Kujaw na którym znajduje się Inowrocław od wieków zamieszkiwany był przez ludzi, stąd mnogość rzeczy z przeszłości znajdywanych podczas prac związanych z wymianą i eksploatacją sieci wod-kan. Kolejne omawiane tematy to ochrona prawna drzew i krzewów, benchmarking jako element zarządzania oraz woda nie tylko z kranu czyli o problemach związanych z butelkowaniem i dystrybucją produkowanej w PWiK-u Inowrocławianki.

Poza ważnymi tematami dotyczącymi spraw zawodowych mieliśmy również okazję zapoznać się z pięknem uzdrowiska i działalnością Instytutu  ś.p. kardynała Józefa Glempa.

Na zakończenie omówione zostały najważniejsze tematy naszego duszpasterstwa na nadchodzący rok oraz rozdane zostały nominacje do Rady Krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.