Różnorodność uwarunkowań działalności przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych – tematem 25 konferencji z udziałem członków Rady Krajowej duszpasterstwa.

10- 12 czerwca miała miejsce konferencja zorganizowana w Inowrocławiu przez tegorocznego organizatora ogólnopolskiej pielgrzymki naszego środowiska zawodowego do Częstochowy. Tematem przewodnim były problemy wynikające z działalności firm wodociągowo- kanalizacyjnych na tle PWiK w Inowrocławiu.

Prace  ziemne wiążą się z różnego rodzaju niespodziankami. Wykopane podczas tych prac artefakty skutkują ścisłą współpracą z konserwatorem zabytków i archeologami.  Teren Kujaw na którym znajduje się Inowrocław od wieków zamieszkiwany był przez ludzi, stąd mnogość rzeczy z przeszłości znajdywanych podczas prac związanych z wymianą i eksploatacją sieci wod-kan. Kolejne omawiane tematy to ochrona prawna drzew i krzewów, benchmarking jako element zarządzania oraz woda nie tylko z kranu czyli o problemach związanych z butelkowaniem i dystrybucją produkowanej w PWiK-u Inowrocławianki.

Poza ważnymi tematami dotyczącymi spraw zawodowych mieliśmy również okazję zapoznać się z pięknem uzdrowiska i działalnością Instytutu  ś.p. kardynała Józefa Glempa.

Na zakończenie omówione zostały najważniejsze tematy naszego duszpasterstwa na nadchodzący rok oraz rozdane zostały nominacje do Rady Krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.