XXI ogólnopolska pielgrzymka naszego środowiska zawodowego do św. Józefa w Kaliszu i MB Licheńskiej odbyła się.

To już 21 lat tradycji naszego majowego pielgrzymowania do św. Józefa w Kaliszu i MB Licheńskiej. Jak co roku pierwsze słowa skierował do nas kustosz ks. prałat Jacek Plota wymieniając miejsca i firmy z których przyjechaliśmy. Mszy świętej przewodniczył biskup pomocniczy Diecezji kaliskiej Łukasz Buzun, który wygłosił do nas homilię,   W koncelebrze uczestniczyli również księża przybyli wraz z pielgrzymami na czele z Krajowym Duszpasterzem ks. Grzegorzem Krząkałą , który w imieniu nas wszystkich podziękował za przybycie i wspólną modlitwę. Na zakończenie biskup wraz z księżmi i przedstawicielami naszego duszpasterstwa w Kaplicy Cudownego Obrazu świętego Józefa zawierzył patronowi całe nasze środowisko.

Zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz . Więcej na Radio Rodzina Kalisz

Kolejnym etapem był Lasek Grąbliński w którym pod przewodnictwem ks. Grzegorza przeszliśmy wraz z Matką Bożą wszystkie stacje Drogi Krzyżowej.

Sobotni poranek to indywidualne zwiedzanie terenów licheńskiego sanktuarium. O godzinie 11.00 wyjątkowo zebraliśmy się w Kaplicy Całunu Turyńskiego, by rozważyć tajemnice światła Różańca świętego.

W południe rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem Krajowego Duszpasterza naszego środowiska zawodowego ks. Grzegorza Krząkały, który wygłosił do nas Słowo Boże i zawierzył nas MB Licheńskiej.

Nasze pielgrzymowanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem na schodach licheńskiej bazyliki.

Zdjęcie – Amelia Siuda- Koszela, Archiwum Sanktuarium MB Licheńskiej

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę oraz zapraszamy za rok 8-9 maja na XXII  wspólne pielgrzymowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.