Spotkanie animatorów duszpasterstwa w Aqua S.A. w Bielsku Białej

24 – 25 listopada 2011r. animatorzy naszego duszpasterstwa z rejonu południowej Polski byli gośćmi naszych przyjaciół z Bielska- Białej.        24 listopada spotkaliśmy się w Kobiernicach, gdzie  powitał nas i oprowadzał dyrektor Aqua S.A.   Kazimierz Oboza.

Po krótkim przedstawieniu historii bialskich wodociągów zobaczyliśmy stację uzdatniania wody, laboratorium oraz pompownię wody.

Następnie prezes Aqua S.A. Piotr Dudek przedstawił nam rozwój wodociągów w Bielsku –Białej w ostatnim dziesięcioleciu, zamierzenia oraz działania na rzecz społeczeństwa Podbeskidzia. Po tym bardzo interesującym wykładzie udaliśmy się do Wadowic na mszę świętą w intencji zarządu i wszystkich pracowników Aqua S.A. , którą celebrował nasz duszpasterz krajowy ks. Grzegorz Krząkała. Następnie zwiedziliśmy muzeum bł. Jana Pawła II.

Kolejny dzień pobytu  u naszych przyjaciół z Bielska rozpoczęliśmy tradycyjnie od mszy świętej w kościele p.w. Świętej Marii Magdaleny  w Międzybrodziu Bialskim, by później udać się do elektrowni szczytowo-pompowej na górze Żar. Nasz dwudniowy pobyt zakończyliśmy po omówieniu bieżących spraw naszego duszpasterstwa zawodowego, dziękując za gościnność i bardzo dobrą organizację naszego spotkania Zarządowi Spółki oraz członkom Rady Krajowej z Aqua S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.