XXIV Ogólnopolska pielgrzymka do św. Józefa w Kaliszu i MB Licheńskiej.

W tegorocznej pielgrzymce brali udział przedstawiciele zaledwie 6 firm wodociągowych. MPWiK w Krakowie, Zabrzańskie PWiK , PWiK w Olkuszu oraz Wałbrzyskie PWiK . Ze sztandarami przyjechały w tym roku Legnickie PWiK S.A. i Katowickie Wodociągi S.A.

W Sanktuarium św. Józefa powitał nas kustosz ks. Jacek Plota. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił Krajowy Duszpasterz ks. Grzegorz Krząkała, który na zakończenie zawierzył całe nasze środowisko zawodowe św. Józefowi.

Uczestnicy eucharystii u św. Józefa
Rozpoczęcie Mszy św.

Kolejnym etapem naszego pielgrzymowania była Droga Krzyżowa w Lasku Grąblińskim.


Lasek Grąbliński- Droga Krzyżowa

W sobotę spotkaliśmy się w bazylice dolnej, gdzie rozważaliśmy tajemnice różańca świętego.

Z bazyliki dolnej przenieśliśmy się do bazyliki górnej, by uczestniczyć w Eucharystii, której przewodniczył podobnie jak na drodze krzyżowej i różańcu świętym, Krajowy Duszpasterz ks. Grzegorz Krząkała, który również wygłosił homilię i odczytał Akt Zawierzenia MB Licheńskiej.

Przed rozpoczęciem Mszy św. w imieniu gospodarzy i opiekunów sanktuarium MB Licheńskiej wszystkich przybyłych powitał ks. Jarosław Hybza , który uczestniczył w koncelebrze.

ks. Jarosław wita pielgrzymów
ks. Grzegorz podczas homilii.
Wspólne zdjęcie przed wejściem do bazyliki.

XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka dobiegła końca. Dziękując wszystkim uczestnikom za uczestnictwo pragnę w szczególny sposób podziękować gospodarzowi Sanktuarium św. Józefa ks. Jackowi Plocie oraz księżom Marianom przy Sanktuarium Licheńskim za serdeczne przyjmowanie nas od prawie ćwierć wieku. Dziękuję Prezesowi Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie Pawłowi Sikorskiemu za skierowane do nas pozdrowienia. Największa wdzięczność jednak należy się naszemu Krajowemu Duszpasterzowi, ks. Grzegorzowi Krząkale, który nie opuścił nas w żadnym momencie i zawsze się z nami modli prowadząc dobrą drogą w dobrym kierunku. Na spotkanie z Jezusem.

Dziękujemy że jesteś z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.