Adwentowe spotkanie w Gliwicach

6 grudnia animatorzy naszego duszpasterstwa zawodowego z 20 firm wodociągowych z rejonu Śląska spotkali się w Gliwicach. Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą świętą w intencji Zarządu i pracowników PWiK Sp. z o.o. w Gliwicach a modliliśmy się w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Homilię wygłosił Krajowy Duszpasterz naszego środowiska zawodowego ks. Grzegorz Krząkała.  Po Mszy udaliśmy się do nowej hali widowiskowo – sportowej Gliwice.

Dzięki uprzejmości Zarządu PWiK Gliwice mogliśmy zobaczyć ten piękny i nowoczesny obiekt ze strony widza jak i gospodarza obiektu, gdyż byliśmy na trybunach, arenie oraz zapleczu. To co w tego typu obiektach jest najważniejsze czyli bezpieczeństwo widzów zostało tu postawione na najwyższym poziomie.  Całkowicie nowy obiekt jest jeszcze w trakcie odbiorów końcowych. Posiada 2 areny. Jedną mogącą pomieścić ponad 17 tysięcy ludzi arenę podstawową i trochę mniejszą treningową z mniejszą widownią lecz równie dużym boiskiem.

Na zakończenie udaliśmy się na wspólny posiłek, gdzie podziękowaliśmy za gościnność i uprzejmość Zarządowi oraz naszym animatorkom z PWiK dzięki którym mogliśmy zobaczyć to, co zazwyczaj jest niedostępne dla widzów obiektów sportowych. W imieniu Zarządu głos zabrała Pani Prezes Katarzyna Jachymska a życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia złożył ks. Grzegorz Krząkała.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.