Regaty o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Najlepszymi żeglarzami regat w klasie omega standard zostali Dariusz Bałazy, Krzysztof Brzezinka 

i Dawid Palka z Klubu Sportów Wodnych Hutnik Pogoria, natomiast w klasie omega turystyczna zwyciężyła załoga tego samego klubu w składzie Adam Kozak, Dorota Kozak i Marta Szymańska.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, tym bardziej, że Pogoria I to zbiornik bardzo nieprzewidywalny, mały i otoczony wysokimi drzewami. Bardzo często występują tu odkrętki wiatrowe, wobec czego trzeba być tutaj bardzo czujnym. Zatem regaty jak najbardziej udane. – mówił zadowolony Dariusz Bałazy z KSW Hutnik Pogoria.

Zawody na jednym z najpiękniejszych akwenów w regionie po raz kolejny zorganizowały Klub Sportów Wodnych Fregata i Dąbrowskie Wodociągi.

Regaty jak skoki narciarskie…

Choć żeglarstwo i skoki narciarskie to dyscypliny sportu tak różne, to jedno nierozerwalnie je łączy – oczekiwanie na odpowiednie warunki atmosferyczne. I o ile w skokach narciarskich zawodnicy czekają na brak podmuchów wiatru, to w żeglarstwie wiatr jest jak najbardziej pożądany. Regaty o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej na zbiorniku Pogoria I minął właśnie pod znakiem takiego oczekiwania. Załogi przygotowane do startu w sobotę z obawą spoglądały na nieruchome drzewa. Po niemal 7 godzinach wyczekiwania na wiatr sędziowie podjęli decyzję o przełożeniu startu na kolejny dzień.

Takie oczekiwanie na pewno nie wpływa negatywnie na naszą koncentrację. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Ponadto na nasze zawody przybyła czołówka Pucharu Polski. To są świetni żeglarze. Dziś warunki były rześkie, zmienne kierunki wiatru, odkrętki, zatem była zabawa na wodzie. – mówi Radosław Stachurski, sternik „Wodnej Pasji”, a na co dzień pracownik Dąbrowskich Wodociągów
i Komandor Klubu Sportów Wodnych „Fregata”. To właśnie na „Wodnej Pasji” zdobył wiele tytułów,
w tym tytuł mistrza Polski.

Łączy nas woda

Współpraca KSW Fregata i Dąbrowskich Wodociągów jest nieprzypadkowa. Woda to pasja zarówno żeglarzy, jak i wodociągowców.

Można śmiało powiedzieć, że dzięki tej współpracy żeglarstwo mocno zakorzeniło się w Dąbrowie Górniczej. Wielu zawodników, również sąsiednich klubów zaraziło się tą pasją i zdobywają bardzo wysokie miejsca w zawodach rangi Pucharu Polski. Nasz klub dzięki Dąbrowskim Wodociągom działa już od ponad 12 lat. – mówi komandor Radosław Stachurski.

Żeglarstwo to tradycja, która jest obecna w Dąbrowie Górniczej od wielu lat i bardzo się cieszymy, że nie jest to tylko żeglarstwo dla mieszkańców, ale też bardzo dużo osób przyjeżdża z całej Polski, aby spędzić u nas czas i pożeglować. – podsumowuje wiceprezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak.

Wyniki Regat o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej

Klasa omega standard:

  1. Dariusz Bałazy, Krzysztof Brzezinka, Dawid Palka – KSW Hutnik Pogoria
  2. Radosław Stachurski, Marek Stachurski, Krzysztof Siuliński – KSW Fregata
  3. Przemysław Wiśniewski, Magdalena Siulińska, Gabriela Maciejczyk – Devi

Klasa omega turystyczna:

  1. Adam Kozak, Dorota Kozak, Marta Szymańska – KSW Hutnik Pogoria
  2. Andrzej Polak, Urszula Skowron, Jacek Przybylak – KŻ LOK Zefir
  3. Dawid Ignalski, Zuzanna Świtoń, Wiktoria Imiolczyk – KSW Fregata

Klasa optimist:

  1. Dorota Siulińska
  2. Kamil Maciejczyk
  3. Michał Sobczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.