XXIV Targi WOD-KAN zakończone.

Bydgoskie Targi od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Zarówno liczba producentów prezentujących swoje produkty, jak i powierzchnia wystawowa nie mają sobie równych wśród imprez branżowych w całej Europie środkowo-wschodniej. Co roku w Ekspozycji udział bierze niemal 400 wystawców i ok. 10 000 zwiedzających.

Nad XXIV edycją Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN patronat honorowy objął Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Pan Mariusz Gajda, a także Krajowa Izba Gospodarcza.

Dzięki wieloletniej tradycji, Targi stały się profesjonalną platformą dla specjalistów, pozwalającą na zapoznanie się z najnowszymi technologiami branży wodociągowo-kanalizacyjnej i ochrony środowiska.

Tegoroczna Wystawa mieściła się w długo oczekiwanym obiekcie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego w Myślęcinku otwartym 24 września 2015 roku. To nowoczesny obiekt targowo-wystawienniczy z częścią biurowo-konferencyjną, posiadający ponad 16 tys. młącznej powierzchni użytkowej. Wystawcy otrzymali do dyspozycji w obiekcie prawie 11 tys. m2. W obiekcie znajdują się 4 sale konferencyjne, z których największa może pomieścić do 520 osób. Na terenie znajduje się 450 miejsc parkingowych, są także parkingi dla autobusów i samochodów ciężarowych.

Targi to nie tylko kontrakty ale także konkursy. Do konkursu Grand Prix 2016 zgłosiło się 35 firm z 36 wyrobami.  Statuetką GRAND PRIX wyróżniono  następujące wyroby:

  1. Polska Fabryka Wodomierzy i Ciepłomierzy FILA, Sztum – Duet zestawy wodomierzowe
  2. AQUAREN Sp. z o.o., Gliwice – Cienkościenne panele do bezwykopowej renowacji obiektów infrastruktury podziemnej
  3. EKOLOG Sp. z o.o., Piła – Napęd boczny zgarniacza obrotowego typ BZn

Nagrodę „Za najciekawsze ekspozycje”  otrzymały następujące firmy:

  1. EKOTON PRODEKO-EŁK – stoisko 72
  2. KREVOX ECE Sp. z o.o. – stoisko 173
  3. Hydro – Vacuum S.A., Grudziądz  – stoisko 73

Od dawna też trwał konkurs na Menagera Roku 2015 którym został  Prezes Zarządu MPWiK w Piekarach Śl. Janusz Dulik

Na  zakończenie pierwszego dnia Targów w Operze Nova odbyła się gala Kongresu Envicon Water. Kongres odbywał się w ramach bydgoskich Targów Wod-Kan. W czasie gali ogłoszono wyniki konkursu na Managera Roku 2015, został nim Janusz Dulik, Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich Spółka z o.o. Konkurs organizowany był przez miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja”, któremu w wyborze najlepszego zarządcy instytucji zajmującej się wodociągami pomogła Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”.

Po powrocie do Piekar laureatowi pogratulowała Pani Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz pozostali członkowie Zarządu i Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.