Jak dbać o środowisko? My już wiemy!

Blisko 100 prac, 30 dni, 7 szkół i 6 głównych nagród – tak w liczbach można podsumować zakończony konkurs „Przyłącz się do Piotrkowskich – jak kanalizacja sanitarna przyczynia się do ochrony przyrody?”, który został zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”.

Od 12 października do 16 listopada br. uczniowie piotrkowskich szkół podstawowych próbowali pokazać za pomocą rysunków oraz fotografii swoje spojrzenie na otaczający ich świat oraz tak ważne dla nas środowisko. Z zebranych prac można dowiedzieć się dlaczego takie inwestycje są dla nas ważne, a także jaki mają wpływ na komfort życia mieszkańców. Młodzi artyści w sposób zabawny, a czasami zaskakujący pokazali jak należy dbać o otoczenie i czystość wody.

Dzieci podeszły do zadania niezwykle precyzyjnie. Wyobraźnia i zaangażowanie w przygotowanie prac wielokrotnie zaskoczyły komisję konkursową. Ocena takich dzieł była nie lada wyzwaniem. Spośród prawie 100 zgłoszonych do konkursu prac jury wybrało po 3 prace w każdej kategorii.

W konkursie plastycznym dla klas I-III

I miejsce –  Marcel Janakiewicz  ze Szkoły Podstawowej nr 8

II miejsce – Igor Opas ze Szkoły Podstawowej nr 12

III miejsce – Julita Gajecka ze Szkoły Podstawowej nr 3

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Mądra (Szkoła Podstawowa nr 10),

Wiktoria Brzostocka, Nadia Wójcik, Patryk Kuśmierski, Bartłomiej Adamek (Szkoła Podstawowa nr 12),

Andżelika Ostrowska

Mikołaj Kowalski (Szkoła Podstawowa nr 5),

W kategorii fotograficznej wśród klas IV-VI

I miejsce – Barbara Pruszczyk  ze Szkoły Podstawowej nr 12

II miejsce – Julia Kuchta ze Szkoły Podstawowej nr 12

III miejsce – Julia Maciąg  ze Szkoły Podstawowej nr 12

W tej kategorii wyróżnieni zostali:

Wiktoria Dudar (Szkoła Podstawowa nr 5)

Zuzanna Skalik (Szkoła Podstawowa nr 12)

Jędrzej Skalik (Szkoła Podstawowa nr 12)

Najprzyjemniejsza część konkursu miała miejsce 4 grudnia. Tego dnia w siedzibie UM Pasaż Karola Rudowskiego w Piotrkowie Trybunalskim,  odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu. Na wręczenie nagród (i wyróżnień) przybyli nie tylko laureaci wraz z opiekunami, atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone młodym artystom przez Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka, Pełnomocnika Miasta Piotrkowa Trybunalskiego ds. Realizacji Projektu Adama Karzewnika oraz Kierownika Jednostki Realizującej Projekt Ewę Tymińską.

Konkurs został zorganizowany w ramach promocji projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.