Ogólnopolska Konferencja Rady Krajowej Duszpasterstwa.

Na zamku w Baranowie Sandomierskim w dniach od 25 do 27 czerwca odbyła się XXIV konferencja Krajowej Rady Duszpasterstwa Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Organizatorem Konferencji było MPGK Sp. z o.o. w Mielcu.

W konferencji  wziął udział także prezydent Mielca Janusz Chodorowski, który przedstawił historię miasta, a szczególnie skupił się na ostatnich 20 latach.
– W czasie konferencji będziecie Państwo mieli okazję zwiedzić nasze miasto, miasto po przejściach, miasto które powstało na zasadach Nowej Huty i rozwijało się dla potrzeb gospodarki socjalistycznej i razem z nią upadło. Dla poprawy sytuacji w latach 90-tych powołaliśmy pierwszą w Polsce Specjalną Strefę Ekonomiczną obecnie z prawie 170 przedsiębiorstwami prywatnymi. Dla sprawnego funkcjonowania miasta w 1997 roku jako jedni z pierwszych w kraju przekształciliśmy zakłady budżetowe w spółki prawa handlowego, które dobrze funkcjonują i realizują potrzeby społeczności lokalnej – powiedział prezydent Mielca. Janusz Chodorowski szczegółowo omówił także przekształcenia i rozwój branży komunalnej w Mielcu.

W czasie konferencji uczestnicy, którzy przybyli z całej Polski, wysłuchali referatów oraz prowadzili dyskusje na tematy obecnie nurtujące branże jak : „służebność przesyłu”, „zarzuty prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dla przedsiębiorstw wodociągowo – kanalizacyjnych” czy też  |problemy eksploatacyjne na oczyszczalniach ścieków”.

Konferencja zorganizowana przez miejską Spółkę to element przygotowań do ważnego wydarzenia jakim jest XXIV pielgrzymka Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska na Jasną Górę w dniach 11 i 12 października bieżącego roku. Stąd też konferencji towarzyszyły uroczystości religijne prowadzone przez obecnych na konferencji duszpasterzy środowiska zawodowego pod przewodnictwem księdza Grzegorza Krząkały – duszpasterza krajowego.

Organizator dołożył starań by uczestnicy mogli również poznać walory regionu. Dlatego też wydarzenia religijne odbywały się w tak znamienitych miejscach jak kaplica zamkowa w Baranowie czy  kościół pod wezwaniem św. Wojciecha w Gawłuszowicach ( jedna z największych drewnianych świątyń).

Goście mieli również okazje poznać Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec a w szczególności Polskie Zakłady Lotnicze oraz Mielecki Park Przemysłowy i działającą tam firmę Royal Star Aero dzięki której można było podziwiać Mielec i okolice z lotu ptaka.

Konferencja spełniła oczekiwania uczestników w sferze zawodowej i duchowej jak również pozwoliła im poznać piękno, historię i teraźniejszość miasta a Prezesowi mieleckiego MPGK. Markowi Bąbale za tak przygotowane przyjęcie i organizację składamy serdeczne podziękowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.