Ks. Jan Szymko – duszpasterz środowiska w Olsztynie

Ks. Jan Suchecki (2)

Ks. Prałat mgr lic. Jan Szymko urodził się  5 maja 1962 roku w Gołdapi.

W 1987 roku ukończył Warmińskie Seminarium Duchowne i 30 maja tegoż roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk arcybiskupa warmińskiego po czym podjął posługę kapłańską jako wikariusz w parafii p.w. św. Antoniego w Prostkach.

W 1989 roku rozpoczął posługę jako duszpasterz środowisk pracy oraz człowieka cierpiącego i ludzi uzależnionych.

W latach 1990 – 2008 był Dyrektorem Warmińskich Pielgrzymek Pieszych na Jasną Górę i do Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie.

W dniu 10 maja 2004 roku został mianowany przez Arcybiskupa Metropolitę Warmińskiego ks. Edmunda Piszcza Archidiecezjalnym Duszpasterzem Pracowników Wodociągów, Kanalizacji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Ponadto w Olsztynie posługuje również jako kapłan w Szpitalu Psychiatrycznym, Państwowym Domu Pomocy Społecznej „ Kombatant”, Zakładzie Karno- Śledczym oraz w Stowarzyszeniu Olsztyńskie Amazonki.

 Z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich Krajowa Rada Duszpasterstwa Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Polsce zapewnia o duchowej więzi z księdzem oraz pamięci w modlitwie.

                Życzymy, by wszechmogący i miłosierny Bóg obdarzał księdza każdego dnia zdrowiem, łaskami i swym błogosławieństwem a wodociągowcy olsztyńscy nigdy nie zapomnieli o swym przyjacielu i pasterzu.

                Niech Opatrzność Boża będzie z księdzem w każdym dniu i kolejnych latach życia, niech Dobry Bóg błogosławi Ci na dalsze lata posługi kapłańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.