10 lat Polski w UE. Z tej okazji zapraszamy na ujęcie wody pitnej Piaskownia.

10 lat EU.pl_logo_poziom_cmyk

 

W tym roku przypada 10 rocznica członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji w ramach ogólnopolskiej akcji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”, zapraszamy wszystkich mieszkańców Jaworzna do odwiedzenia Stacji Uzdatniania Wody Piaskownia. Dzień Otwarty ujęcia odbędzie się 10 maja 2014 r.  

10 rocznica członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest doskonałą okazją do zaprezentowania  mieszkańcom Polski oraz mieszkańcom Jaworzna przedsięwzięć i inwestycji dofinansowanych z Funduszy Europejskich. A w naszym mieście taką inwestycją jest m.in. nowe ujęcie wody pitnej Piaskownia.

Na ujęciu działa specjalnie przygotowana ścieżka edukacyjna. Składa się ona z słuchowiska oraz gry multimedialnej. Skierowana jest do dzieci i młodzieży. Ma ona uświadomić najmłodszym jak cenna dla życia jest woda, a także zobrazować pracę całego układu technologicznego, który składa się z kolumny desorpcji, filtrów piaskowych i węglowych, a także z systemu ozonowania wody oraz z lamp UV. Dzięki temu procesowi oraz środkom unijnym, możliwa jest obecnie produkcja czystej i zdrowej wody dla blisko 50 000 mieszkańców Jaworzna.

Dzień Otwarty SUW Piaskownia z okazji „10 lat w Unii Europejskiej” odbędzie się 10 maja br. o godz. 10:00 (max grupa 25 osób) o godz. 11:00 (max grupa 25 osób) i o godz. 12:00 (max grupa 25 osób). Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zapisy na wyznaczone godziny do dnia 7 maja pod nr tel. (32) 318 60 64 od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 15:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Wodociągi zapewniają przejazd na teren ujęcia. Wyjazd nastąpi o podanych godzinach spod Hali MCKiS. 

Nowe ujęcie wody pitnej Piaskownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.