Siedem źródeł kieleckiej natury, rozwoju i witalności.

 

Wodociągi Kieleckie – główny organizator tegorocznej ogólnopolskiej pielgrzymki na Jasną Górę w dniach 13-15 czerwca gościły Radę Krajową naszego duszpasterstwa zawodowego na konferencji zorganizowanej na pięknej ziemi świętokrzyskiej. Od pierwszej chwili czuliśmy radość i gościnność naszych gospodarzy. Już przy wejściu do Centrum Edukacyjnego Szklany Dom w Ciekotach słychać było regionalną muzykę i słowa powitania.

Uroczystego powitania i otwarcia konferencji dokonał Prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz wraz z Wójtem gminy Masłów Tomaszem Lato, V-ce Prezydentem Kielc Czesławem Gruszewskim, Krajowym Duszpasterzem naszego środowiska zawodowego ks. Grzegorzem Krząkałą, Przewodniczącym Rady Krajowej Ryszardem Wałach i duszpasterzem środowiska kieleckich wodociągowców ks. Grzegorzem Kuta. Krótka część artystyczna w wykonaniu zespołu regionalnego była wstępem do części merytorycznej.

Dworek Stefana Żeromskiego wraz z obejściem to była krótka lekcja historii po której udaliśmy się na Mszę św. do kościoła parafialnego w Masłowie. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił ks. Grzegorz Krząkała. Na zakończenie pierwszego dnia konferencji udaliśmy się pod pomnik św. Jana Pawła II gdzie złożyliśmy kwiaty a Wójt Tomasz Lato opowiedział nam historię tego miejsca. Uroczysta kolacja wraz z wybitnym sportowcem , bramkarzem reprezentacji Polski w piłce ręcznej Sławomirem Szmalem zakończyła pierwszy dzień konferencji.

Drugi dzień rozpoczęliśmy Mszą św. w Bazylice Katedralnej w Kielcach gdzie gościł nas Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który wygłosił również homilię. Mszę celebrował wraz z przybyłymi duszpasterzami naszego środowiska zawodowego oraz proboszczami diecezji kieleckiej.

Część merytoryczna i wizyta w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu to kolejne punkty na mapie drugiego dnia konferencji, który zakończył się uroczystą kolacją wraz z Prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim, Prezesem Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie Dorotą Jakuta, którzy wygłosili krótkie słowa powitania oraz innymi zaproszonymi gośćmi. Punktem kuliminacyjnym wieczoru był pokaz sztucznych ogni.

Ostatni dzień konferencji to obrady Rady Krajowej Duszpasterstwa Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i ochrony Środowiska, które prowadził Przewodniczący Rady Ryszard Wałach. Wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem naszego hymnu rozpoczęliśmy ostatnią część konferencji. Rozdanie nominacji i powitanie nowych członków Rady to pierwszy punkt naszych obrad. Następnie Prezes Olsztyńskich Wodociągów Wiesław Pancer przekazał Kronikę Pielgrzymki na ręce Prezesa Wodociągów Kieleckich Henryka Milcarza. Podczas obrad wybrano nowego członka Prezydium Rady. W miejsce Pana Andrzeja Grzeluszki, który odszedł na emeryturę wybrana została Pani Małgorzata Łękawska z Tarnobrzeskich Wodociągów. Słowa podziękowania na ręce organizatorów za organizację i gościnność wygłosił Przewodniczący Rady a zebranie nagrodziło gromkimi brawami. Przedstawiony został również ks. Grzegorz Kuta- diecezjalny duszpasterz środowiska kieleckiego. Ks. Grzegorz Krząkała przedstawił również przyszłorocznego organizatora jakim jest Prezes Wodociągów Przemyskich Ryszard Lewandowski a zaproszeniem do Częstochowy zakończyliśmy 28 konferencję Rady Krajowej naszego duszpasterstwa zawodowego.

Organizatorom konferencji oraz tegorocznej pielgrzymki szczere podziękowanie za trud i zaangażowanie, za perfekcjonizm, za uśmiech i radość jeszcze raz dziękujemy a  ziemię kielecką obiecujemy nawiedzać wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.