Dzień skupienia w Zabrzu.

4 kwietnia animatorzy duszpasterstwa z rejonu Górnego Śląska zebrali się w kościele p.w. św. Franciszka w Zabrzu, by modlić się na Mszy świętej za Zarząd i pracowników Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Na wstępie ks. Prałat Andrzej Iwanecki – proboszcz  powitał wszystkich  i opowiedział krótko o historii kościoła. Z kolei Krajowy Duszpasterz naszego środowiska zawodowego ks. Grzegorz Krząkała przewodniczył we Mszy św. , wygłosił homilię a następnie poprowadził rozważania Drogi Krzyżowej.

Kolejnym etapem naszego pobytu w gościnnym Zabrzu była do niedawna czynna a dziś już zabytkowa kopalnia Luiza. „Bajtel Gruba”, bo tak nazywa się sztolnia wraz z przyległym parkiem to miejsce, gdzie można zobaczyć ciężką pracę górników oraz zmieniające się sposoby wydobywania węgla. Sprzęty i maszyny do urobku i transportu węgla. Ze względów bezpieczeństwa trasę można pokonać tylko z przewodnikiem.

Kolejnym etapem tego dnia była wizyta w zrewitalizowanej łaźni łańcuszkowej, gdzie wspólnie zjedliśmy posiłek. Dziękując za gościnność gospodarzom z ZPWiK z Panem Prezesem Piotrem Niemcem na czele oraz życząc sobie radosnych, błogosławionych, zdrowych i wesołych świąt pożegnaliśmy się w serdecznym nastoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.