Dzień skupienia w Olkuszu

2 kwietnia członkowie Rady Krajowej naszego duszpasterstwa zawodowego z rejonu Śląska  zebrali się na Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu,  by zwiedzić pracujący jeszcze zakład. Złoża cynku i ołowiu na terenie Bolesławia i okolicy wyczerpują się, więc Zakład Górniczo-Hutniczy Bolesław zostanie wkrótce zlikwidowany. Mieszkańcy czterech gmin powiatu olkuskiego stracą źródło wody pitnej pozyskiwanej dziś z terenu kopalni a SUW zostanie zamknięty. PW i K w Olkuszu musi do tej pory uruchomić zastępcze źródła pozyskiwania wody pitnej dla gminy.

Następnie udaliśmy się autokarem do Bazyliki Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i drodze krzyżowej.  Była też okazja do zwiedzenia i posłuchania o tej XII wiecznej świątyni w której historia przeplata się z pracą górników.

Tradycyjne zdjęcie na schodach przed bazyliką i zwiedzenie podziemi Rynku to kolejny etap naszego pobytu w tym pięknym , pełnym historii mieście.

Po przyjeździe do bazy Przedsiębiorstwa powitał nas Zarząd PW i K oraz Zastępca Burmistrza.  Pan Włodzimierz Łysoń – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz opowiedział nam o historii miasta i planach rozwoju.  Z kolei  wieloletni Prezes PW i K – Marian Pałka i obecny Prezes Zarządu – Alfred Szylko przedstawili nam historię, teraźniejszość i plany związane z rozwojem firmy.  Na zakończenie Mariusz Machno – Kierownik Jednostki Realizującej Projekt pn. „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze – etap I” opowiedział na jakim etapie jest realizacja projektu.

foto – PWiK Olkusz

W imieniu uczestników spotkania Duszpasterz Krajowy Ks. Grzegorz Krząkała podziękował za to spotkanie i złożył życzenia z okazji zbliżający się Świąt Wielkanocnych.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.