Wodociągowcy dokopali się do srebra

W rozgrywanych w Kielcach, IX Mistrzostwach Polski Firm Komunalnych, Wodociągowych i Ciepłowniczych w halowej piłce nożnej, Pracownicy MPWiK Sp. z o.o. wywalczyli tytuł Wicemistrza Polski.Nasza drużyna tym samym dopisała kolejny rozdział do swojej bogatej w sukcesy historii.

W dwudniowych zmaganiach jaworznickie wodociągi reprezentowali – M. Żak, M. Suwaj, P. Lichota, A. Wojtaszak, T. Knapik, M. Pedyński, J. Wróbel, M. Golasowski, G. Waligóra, G. Adwent.

W pierwszym dniu mistrzostw nasi zawodnicy gładko awansowali z grupy do dalszych rozgrywek. Drugi dzień to już mecze rozgrywane systemem pucharowym czyli „przegrywający odpada”.

W ćwierćfinale przeciwnikiem naszej ekipy był SEC Szczecin. Jaworznianie, w tym decydującym o awansie do strefy medalowej meczu, nie dali rywalowi żadnych szans i pewnie zwyciężyli 4:0.

Mecz półfinałowy to „bój”, z odwiecznym w ostatnim czasie rywalem, drużyną PWiK Inowrocław. To przeciwnik z którym nasz MPWiK potyka się regularnie w walce o czołowe lokaty. Mecz, ubiegłorocznych finalistów mistrzostw, nie zawiódł, był bardzo emocjonujący i do ostatniej sekundy zawodnicy obu drużyn walczyli o korzystny dla swojej ekipy wynik. Po końcowym gwizdku cieszyli jednak już tylko jaworznianie, którzy zwyciężając 3:2 nie tylko odegrali się za ubiegłoroczną porażkę, ale również awansowali do ścisłego finału mistrzostw.

W finale „czekała” drużyna PKP Energetyka Gliwice, która po meczach eliminacyjnych uznawana była za jednego z faworytów turnieju. Jej atutem był przede wszystkim wyrównany skład i wielu zawodników na co dzień uprawiających futsal.

Potwierdzenie powyższych faktów znalazło odzwierciedlenie w meczu finałowym. Widać było, że gliwiczanie dysponujący „szeroką” kadrą zachowali więcej sił co w końcowym rozrachunku spowodowało, że mimo walki i ambitnej postawy, nasi zawodnicy „dokopali” się tylko/aż do tytułowego srebra (3:1).

Bardzo dobra postawa naszej drużyny znalazła odbicie w wyróżnieniach indywidualnych przyznawanych przez organizatora mistrzostw. Królem strzelców mistrzostw został  A. Wojtaszak (16 bramek), natomiast M. Żak został uznany najlepszym bramkarzem turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.