Wodociągowcy dokopali się do srebra

W rozgrywanych w Kielcach, IX Mistrzostwach Polski Firm Komunalnych, Wodociągowych i Ciepłowniczych w halowej piłce nożnej, Pracownicy MPWiK Sp. z o.o. wywalczyli tytuł Wicemistrza Polski.Nasza drużyna tym samym dopisała kolejny rozdział do swojej bogatej w sukcesy historii.

W dwudniowych zmaganiach jaworznickie wodociągi reprezentowali – M. Żak, M. Suwaj, P. Lichota, A. Wojtaszak, T. Knapik, M. Pedyński, J. Wróbel, M. Golasowski, G. Waligóra, G. Adwent.

W pierwszym dniu mistrzostw nasi zawodnicy gładko awansowali z grupy do dalszych rozgrywek. Drugi dzień to już mecze rozgrywane systemem pucharowym czyli „przegrywający odpada”.

W ćwierćfinale przeciwnikiem naszej ekipy był SEC Szczecin. Jaworznianie, w tym decydującym o awansie do strefy medalowej meczu, nie dali rywalowi żadnych szans i pewnie zwyciężyli 4:0.

Mecz półfinałowy to „bój”, z odwiecznym w ostatnim czasie rywalem, drużyną PWiK Inowrocław. To przeciwnik z którym nasz MPWiK potyka się regularnie w walce o czołowe lokaty. Mecz, ubiegłorocznych finalistów mistrzostw, nie zawiódł, był bardzo emocjonujący i do ostatniej sekundy zawodnicy obu drużyn walczyli o korzystny dla swojej ekipy wynik. Po końcowym gwizdku cieszyli jednak już tylko jaworznianie, którzy zwyciężając 3:2 nie tylko odegrali się za ubiegłoroczną porażkę, ale również awansowali do ścisłego finału mistrzostw.

W finale „czekała” drużyna PKP Energetyka Gliwice, która po meczach eliminacyjnych uznawana była za jednego z faworytów turnieju. Jej atutem był przede wszystkim wyrównany skład i wielu zawodników na co dzień uprawiających futsal.

Potwierdzenie powyższych faktów znalazło odzwierciedlenie w meczu finałowym. Widać było, że gliwiczanie dysponujący „szeroką” kadrą zachowali więcej sił co w końcowym rozrachunku spowodowało, że mimo walki i ambitnej postawy, nasi zawodnicy „dokopali” się tylko/aż do tytułowego srebra (3:1).

Bardzo dobra postawa naszej drużyny znalazła odbicie w wyróżnieniach indywidualnych przyznawanych przez organizatora mistrzostw. Królem strzelców mistrzostw został  A. Wojtaszak (16 bramek), natomiast M. Żak został uznany najlepszym bramkarzem turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.