Rozliczenie miesięczne dla wszystkich

Od czerwca MPWiK wprowadza miesięczny odczyt wodomierzy. Odczyty będą dokonywane przez upoważnionych pracowników Spółki zdalnie tzw. metodą radiową.

Aby przygotować się to tych zmian, od początku roku wodomierze główne w całym mieście były  wyposażane w nakładki  służące do radiowego  odczytu wodomierzy. Równolegle

w razie potrzeby dokonywane były także wymiany wodomierzy głównych na wodomierze kompatybilne z systemem radiowego odczytu.

Tym sposobem już trzynaście tysięcy pięćset punktów odbiorczych w całym mieście zostało przystosowanych do radiowego i miesięcznego odczytutłumaczy kierownik Działu Sprzedaży MPWiK Jacek Wróbel – Pozostała cześć tj. około tysiąca dwieście punktów, zostanie objęta systemem do końca roku.

Czerwiec spółka traktuje jako miesiąc „przejściowy”, w którym może się zdarzyć, iż Klient otrzyma rachunek za ostatni miesiąc oraz rachunek obejmujący zużycie za kilka dni nowego miesiąca. Kierownik Wróbel zapewnia jednak, że w kolejnych miesiącach sytuacja ta w pełni się unormuje. Dodaje także, że mieszkańcy nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat związanych z uruchomieniem miesięcznego systemu rozliczania.

Miesięczne odczyty mają być ułatwieniem dla wszystkich odbiorców, którzy często zwracali uwagę na wprowadzenie tego typu rozwiązania. Jak zapowiadają wodociągi, jeszcze w lipcu uruchomiona zostanie nowa usługa pn. „eBok” i „eFaktura”. Pozwoli ona na szybki

i prosty dostęp do bieżących informacji dotyczących należności za wodę i ścieki, m.in. takich jak: treść faktury, data wystawienia i termin płatności faktury, historia rachunku, czy aktualny stan konta itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.