Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2015.

DniOtwarte_logo_pion_cmyk

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. W tym roku od 7 do 10 maja w całym kraju będą miały miejsce liczne atrakcje prezentujące efekty oddziaływania  Funduszy Europejskich.  Dzięki tej akcji przedsiębiorstwa wykorzystujące środki unijne mają  niepowtarzalną okazję pokazania swoich projektów mieszkańcom miasta i najbliższej okolicy. Dni Otwarte Funduszy Europejskich dają możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie można wejść lub należy je zwiedzać tylko
z przewodnikiem.

W Jaworznie takim obiektem jest m.in. nowe ujęcie wody pitnej Piaskownia, które dofinansowane zostało z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dla mieszkańców zostanie ono otwarte 9 maja (sobota) w godzinach od 9:00 do 13:30.

Zwiedzanie będzie odbywało się wzdłuż specjalnie przygotowanej ścieżki edukacyjnej, która składa się z słuchowiska oraz gry multimedialnej. Skierowana jest do dzieci i młodzieży. Ma ona uświadomić najmłodszym jak cenna dla życia jest woda, a także zobrazować pracę całego układu technologicznego, składającego się m.in. z kolumny desorpcji, filtrów piaskowych i węglowych, a także z systemu ozonowania wody oraz z lamp UV.

Dzień Otwarty SUW Piaskownia odbędzie się 9 maja br. w trzech grupach. O godz. 9:00 (max grupa 25 osób) o godz. 10:30 (max grupa 25 osób) i o godz. 12:00 (max grupa 25 osób). Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zapisy na wyznaczone godziny do dnia 7 maja 2015 r., pod nr tel. (32) 318 60 64 od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 15:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Wodociągi zapewniają przejazd na teren ujęcia. Wyjazd poszczególnych grup nastąpi spod Hali MCKiS. 

20140321_0026copy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.