Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA wspiera walkę ze skutkami pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

Trzysta tysięcy złotych na walkę z pandemią. GPW SA przekazało Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Megrez Sp. z o.o. w Tychach darowiznę, która pomoże placówce zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby związane ze skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Mariola Szulc ( z prawej) Prezes Zarządu Megrez Sp. z o.o.
Megrez – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach
Rozładunek wody na przejściu granicznym w Gorzyczkach
Dostawa wody na przejście graniczne
Przejście graniczne w Gorzyczkach

Spółka Megrez prowadzi obecnie szpital zakaźny jednoimienny – jeden z dwóch takich w regionie. Szpital przeznaczy darowiznę przede wszystkim na zakup środków ochrony indywidualnej, maseczek, kombinezonów, rękawiczek chirurgicznych czy przyłbic, ale także na zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb personelu medycznego. – Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA należy do grona darczyńców, którzy zaoferowali nam ogromną pomoc finansową. Jest ona dla naszego szpitala niezbędna, bo dzięki zabezpieczeniu takich kwot na koncie, w każdej chwili możemy dokonać zakupu najbardziej potrzebnych rzeczy. Brakuje nam leków, środków ochrony indywidualnej. W tej sytuacji jednak, możemy te środki natychmiast uruchomić i reagować na naglące potrzeby. Pacjentów stale przybywa i spodziewamy się, że przez najbliższy czas sytuacja się nie zmieni. Każda pomoc jest potrzebna. Pięknie dziękujemy Zarządowi GPW SA. Trzysta tysięcy to dla nas bardzo duża pomoc. – powiedziała Mariola Szulc – Prezes Zarządu Megrez Sp. z o.o.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów jest spółką społecznie odpowiedzialną, zawsze chętnie wspieramy i pomagamy najbardziej potrzebującym. Jesteśmy przedsiębiorstwem, które zapewnia bezpieczeństwo dostaw wody pitnej dla ponad 3,5 mln mieszkańców regionu. W sytuacji gdy wszyscy walczymy z koronawirusem wsparcie szpitali, które zabezpieczają zdrowie i życie Polaków jest naszą powinnością. – podkreślił Henryk Drob, Prezes Zarządu GPW SA.

Za pomoc podziękował także Zarząd Województwa Śląskiego z Marszałkiem Jakubem Chełstowskim na czele: – Dziękuję Zarządowi GPW SA za przekazanie trzystu tysięcy złotych darowizny spółce Megrez w Tychach, która obecnie prowadzi szpital zakaźny jednoimienny. Kwota ta zostanie przekazana na walkę z koronawirusem. – powiedział Marszałek.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów wsparło również służby graniczne dostarczając wodę na przejścia w Gorzyczkach i Cieszynie. Spółka w najbliższym czasie wesprze kolejne placówki i instytucje walczące z pandemią koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.