Jubileusz 90-lecia działalności Wodociągów Częstochowskich

Z okazji 90 lat pracy Częstochowskich Wodociągów 4 października odbyło się uroczyste spotkanie w Filharmonii Częstochowskiej. Obchody rozpoczęto jednak od Mszy świętej w Częstochowskiej Archikatedrze. Mszy przewodniczył bp Antoni Długosz a wraz z nim w koncelebrze uczestniczył Krajowy Duszpasterz ks. Grzegorz Krząkała i zaproszony paulin o. Jarosław Łuniewski.

Foto; Joanna Sobczak PWiK Okr. Częstochowskiego S.A.

Kolejnym etapem była uroczystość w Filharmonii, gdzie nastąpiło powitanie gości a następnie odznaczenie zasłużonych długoletnich pracowników. Była też historia Częstochowskich Wodociągów opowiedziana przez Prezesa Andrzeja Babczyńskiego i wykład pt. „Kształt wody” wygłoszony przez prof. dr hab. Grzegorza Maliny. Po gratulacjach od zaproszonych gości i wręczeniu pamiątkowych nagród nastąpiła część artystyczna w postaci koncertu filharmoników częstochowskich. Jubileuszowy tort i lampka szampana zakończyły uroczystości obchodów 90-lecia działalności firmy bez której miasto i jej rozwój byłby niemożliwy.

Firmie życzymy dalszego rozwoju i wielu równie pięknych jubileuszy a pracownikom nieustającej opieki św. Franciszka.

Foto; Joanna Sobczak PWiK Okr. Częstochowskiego S.A.

Dzisiaj PWiK działa na terenie 12 gmin: Częstochowa, Kłobuck, Blachownia, Mykanów, Olsztyn, Mstów, Konopiska, Poczesna, Krzepice, Miedźno, Rędziny, Myszków. Aktem notarialnym z dnia 16 lipca 1997 roku przedstawiciele Związku Komunalnego Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie zawarli akt przekształcenia przedsiębiorstwa komunalnego (Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Wodociągów  i Kanalizacji) w spółkę akcyjną pod nazwą Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA w Częstochowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.