Konferencja z udziałem Rady Krajowej Duszpasterstwa w Przemyślu.

2 – 4 czerwca odbyła się konferencja z udziałem animatorów naszego duszpasterstwa zawodowego z całego kraju. Organizatorem konferencji jak i tegorocznej pielgrzymki jest PWiK w Przemyślu, który robi to po raz drugi. Pierwszy raz w 2005 roku i była to nasza 15 pielgrzymka do MB Częstochowskiej.

Rok 2019 to też rok jubileuszu wodociągowców z Przemyśla. 100 lat działalności firmy w mieście to piękny jubileusz. Zakończenie zmian i obchodów jubileuszu nastąpi w październiku podczas naszej ogólnopolskiej pielgrzymki do Jasnogórskiej Pani.

Zwiedzaniem zniszczonych fortów Twierdzy Przemyskiej i zapoznaniem się z ich historią rozpoczęliśmy pobyt w Przemyślu. Zwieńczeniem pierwszego dnia była Msza święta w pięknym barokowym kościele św. Marii Magdaleny i Matki Bożej Niepokalanej w Przemyślu przy ulicy Franciszkańskiej. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił Krajowy Duszpasterz naszego środowiska zawodowego ks. Grzegorz Krząkała, a towarzyszyli mu ks. Alfred Butwiłowski ze Świętej Wody w Wasilkowie, ks. Grzegorz Kuta z Kielc, ks. Adam Marek z Tarnobrzega oraz ks. Robert Drążek z Przemyśla. Po Mszy wraz z Prezesem Zarządu PWiK w Przemyślu Dariuszem Łapą złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II i odśpiewaliśmy Barkę. Powrót do Krasiczyna i uroczysta kolacja zakończyły pierwszy dzień na ziemi przemyskiej.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od Mszy św. w przemyskiej bazylice archikatedralnej pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal w asyście przybyłych z nami duszpasterzy. Historia tej pięknej świątyni wraz ze zwiedzaniem podziemi wypełniła nam czas przed zwiedzaniem muzeum dzwonów, fajek, muzeum miejskiego i podziemi pod rynkiem, gdzie trasa zwiedzania biegnie również kilkusetletnim kanałem.

Ostatni dzień konferencji to obrady Rady naszego duszpasterstwa. Poza poruszeniem najważniejszych tematów dotyczących naszego środowiska był też czas na wręczenie listów gratulacyjnych z okazji 100 – lecia istnienia wodociągów w Przemyślu na ręce Prezesa PWiK Dariusza Łapy oraz na przekazanie księgi – kroniki pielgrzymowania na Jasną Górę, którą przekazał Prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz. Tradycyjnym wręczeniem nominacji do Rady Krajowej naszego duszpasterstwa zakończyliśmy spotkanie w Krasiczynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.