Spotkanie w Rudzie Śląskiej.

Początek Nowego Roku to dobra okazja na spotkania, życzenia i śpiewanie kolęd. Jedenastego stycznia przedstawiciele firm wodociągowych ze Śląska i Małopolski spotkali się w Rudzie Śląskiej.

Spotkanie w ramach naszego duszpasterstwa zawodowego zawsze rozpoczynamy od Mszy świętej. Tym razem Msza święta odbyła się w Sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śl. Homilię wygłosił i Mszy przewodniczył ks. Grzegorz Krząkała – Krajowy Duszpasterz naszego środowiska zawodowego a ks. Adam Brzyszkowski – Dziekan dekanatu rudzkiego opowiedział nam o historii sanktuarium i jego fundatorach.

Kolejnym etapem tego spotkania był przyjazd Metropolity Katowickiego abpa Wiktora Skworca i wspólne śpiewanie kolęd. Był też czas na gratulacje dla prezesa Janusza Dulika za otrzymany złoty Laur Umiejętności i Kompetencji a dla abpa Wiktora Skworca za otrzymanie diamentowego Lauru  Umiejętności i Kompetencji.

Prezes Andrzej Malinowski z Dąbrowskich Wodociągów przedstawił projekt nowej ustawy wodnej i wynikających z niej obciążeń dla społeczeństwa i firm.

Ze względu na miejsce spotkania organizatorzy przygotowali również śpiewniki i 2 pastorałki w śląskim języku a wszyscy mieli okazję nauczyć się je śpiewać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.