Spotkanie kolędowe w Siemianowickich Wodociągach.

Początek roku to czas życzeń i spotkań z najbliższymi. 15 stycznia po raz trzeci z kolei odbyło się kolędowanie wodociągowców z rejonu Śląska z Arcybiskupem. Tym razem organizacja przypadła Wodociągom Siemianowickim. W uroczystości wziął udział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc Metropolita Katowicki, Prezydent Miasta Jacek Guzy, prezesi i pracownicy firm wodociągowych. Gospodarzem był Piotr Komraus- Prezes Wodociągów Siemianowickich.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęliśmy od Mszy świętej w intencji gospodarzy w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Michałkowicach. Wspólne zdjęcie po mszy na schodach świątyni to już też nasza tradycja. Kolędowanie animowały dzieci ze Społecznego Ogniska Muzycznego, a okolicznościowe prezenty wykonały dzieci ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Imperium Słońca”. Obie instytucje od lat wspierane przez Siemianowickie Wodociągi.

W przerwie między kolędami był też czas, by podziękować odchodzącemu na emeryturę prezesowi Wodociągów Chorzowsko- Świętochłowickich Krzysztofowi Brożowi za dar osoby, serca i czasu.

Na zakończenie Arcybiskup Skworc, podkreślił, iż zarówno kolędowanie w którym uczestniczył, jego atmosfera, jak i poziom funkcjonowania Wodociągów Siemianowickich, stanowi swego rodzaju nową jakość w dotychczasowej historii branżowych spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.