Woda pitna na zakupach.

MPWiK Jaworzno wśród takich marek jak H&M, Reserved, Apart? W długo oczekiwanej przez mieszkańców galerii handlowej Galena, jaworznickie wodociągi uruchomiły automatyczny dystrybutor wody pitnej. To kolejny nowatorski pomysł, mający zachęcić mieszkańców do picia wody z kranu.
Od 20 listopad, będąc na zakupach, czując pragnienie po długiej gonitwie za okazjami, każdy będzie mógł skosztować wody. I to za zupełną „darmochę”.

Źródełko pozwala na spożycie wody bezpośrednio z higienicznego kranika lub napełnić nią naczynie wielokrotnego użytku np. bidon. Woda znajduje się pod stałym nadzorem laboratoryjnym, a nad czystością urządzenia i jego najbliższego otoczenia mają dbać służby porządkowe galerii. Wszelkie koszty poboru i zakupu oraz montażu urządzenia wzięła na siebie firma wodociągowa, której przedstawiciele podkreślają, że źródełko świetnie wpisuje się w część społeczną Galerii. Pomysł od samego początku spodobał się również kierownictwu Galeny. Dodatkowo dystrybutor posiada ekologiczny licznik, informujący o ilości zaoszczędzonych i niewprowadzonych do środowiska butelek typu PET, o pojemności 0,5 litra.

Jaworznicką wodę można zaklasyfikować do wód średnio zmineralizowanych. Na terenie miasta znajdują się 4 ujęcia głębinowe oraz jedno ujęcie powierzchniowe. Jaworznicka woda charakteryzuje się większą zawartością wapnia. Na jakość wody duży wpływ ma również stan rurociągów przesyłowych. W ostatnim czasie na ich wymianę i modernizację wodociągi wydały blisko 45 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.