20 lat minęło jak jeden dzień…

Prezentacja 20lat

Jubileusz 20 – lecia działalności Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółki z o. o. w Rudzie Śląskiej to dwadzieścia lat ciężkiej pracy całej załogi dla społeczności naszego miasta.

A jest się czym pochwalić. W roku 2002 Miasto Ruda Śląska – przy asyście technicznej Przedsiębiorstwa – przystąpiło do projektu z programu Unii Europejskiej Fundusz Spójności „Oczyszczanie ścieków – Ruda Śląska”. Był to przejaw troski o stan środowiska naturalnego i chęć rozwiązania problemów z zakresu ochrony środowiska spowodowanych m. in. zanieczyszczeniem wód. Celem projektu było rozwiązanie problemu transportu i oczyszczania ścieków na terenie naszego miasta. W ramach Projektu wybudowano m. in. nowoczesną oczyszczalnię ścieków „Halemba Centrum”, a na oczyszczalni Orzegów powstała jedna z pierwszych w Polsce suszarnia osadu. Projekt zakończono w 2010 roku, a efektem przedsięwzięcia było zwiększenie w Rudzie Śląskiej ilości ścieków oczyszczanych z 60% do 95%, zgodnie z polskimi i unijnymi normami, co przyczyniło się do zmniejszenia różnic społecznych i gospodarczych pomiędzy obywatelami Unii.

10 lat temu – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów – otwarliśmy Biuro Obsługi Klienta, stanowiące dla nas jeden z ważniejszych obszarów budowania i umacniania dobrych relacji z klientami.

W lutym 2005 roku w PWiK Sp. z o.o. odbył się audit certyfikacyjny, na którym potwierdzono zgodność wprowadzonego w Przedsiębiorstwie Systemu Zarządzania Jakością z wymaganiami prawa i normy ISO 9001:2001, czego potwierdzeniem był otrzymany certyfikat. W ciągu kolejnych lat skuteczność funkcjonowania naszego Systemu Zarządzania Jakością była weryfikowana poprzez coroczne audity nadzoru jak również audity recertyfikujące. Dokładamy wszelkich starań by doskonalić nasze procesy, osiągać zaplanowane cele jakości i rozwijać naszą firmę zgodnie z przyjętymi deklaracjami w Polityce Jakości.

Z roku na rok, Przedsiębiorstwo wprowadza coraz więcej udogodnień m. in. e-fakturę czy internetowe biuro obsługi klienta. Ciągle dążymy do minimalizowania kosztów funkcjonowania. W Przedsiębiorstwie funkcjonuje także Stacja Kontroli Pojazdów, serwis urządzeń ABS, które świadczy usługi zewnętrzne dla Klientów. Systematycznie modernizujemy i remontujemy infrastrukturę wodno-kanalizacyjną Dokonaliśmy zainstalowania urządzeń nawigacyjnych w taborze samochodowym,, zakupiliśmy nowoczesne urządzenia do wykrywania awarii, wprowadziliśmy nowe technologie i urządzenia służące do stałego monitoringu przepływu oraz ciśnienia wody w punkcie zakupu. Oszczędzamy energię cieplną dzięki zabudowie pomp ciepła w budynku na terenie Dyrekcji oraz na oczyszczalniach Orzegów i Halemba Centrum. Do ogrzewania budynków i produkcji ciepłej wody użytkowej wykorzystuje się ciepło zawarte w powietrzu, zaś na oczyszczalniach w ściekach oczyszczonych, których temperatura latem wynosi ok. 20ºC, zaś zimą ok. 11ºC.

To tylko część ogromu zadań wykonanych przez załogę spółki w ostatnich dwóch dekadach. Po tak długim czasie nadchodzi czas na wspomnienia, podsumowania i najważniejsze, na plany na przyszłość.

Druga część jubileuszu – objęta patronatem honorowym Prezydent Miasta Rudy Śląskiej odbyła się 15 listopada w hali Widowiskowo-Sportowej w Rudzie Śląskiej, gdzie po krótkiej części oficjalnej rozpoczęła się biesiada z udziałem zespołu Mirosława Jędrowskiego, który na żywo umilił biesiadowanie, zachęcając do zabawy i świętowania.

Ponadto uroczystości z okazji jubileuszu zostały poprzedzone „Dniami Otwartymi” zorganizowanymi w październiku br. na terenie rudzkich oczyszczalni i miały na celu przybliżenie mieszkańcom Miasta Ruda Śląska zakresu i specyfiki działalności Przedsiębiorstwa, prezentację firmy od wewnątrz oraz podnoszenie świadomości ekologicznej naszych mieszkańców.

Obchody jubileuszowe dobiegły końca. Czas tworzyć nowe jutro, więc z optymizmem patrzymy w przyszłość. Chcemy w dalszym ciągu wprowadzać nowoczesne technologie, ulepszać stosowane procesy i ciągle się doskonalić. Pragniemy świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, aby spełniać oczekiwania naszych Klientów.

Materiał dzięki PWiK Ruda Śl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.