20 lat minęło jak jeden dzień…

Prezentacja 20lat

Jubileusz 20 – lecia działalności Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółki z o. o. w Rudzie Śląskiej to dwadzieścia lat ciężkiej pracy całej załogi dla społeczności naszego miasta.

A jest się czym pochwalić. W roku 2002 Miasto Ruda Śląska – przy asyście technicznej Przedsiębiorstwa – przystąpiło do projektu z programu Unii Europejskiej Fundusz Spójności „Oczyszczanie ścieków – Ruda Śląska”. Był to przejaw troski o stan środowiska naturalnego i chęć rozwiązania problemów z zakresu ochrony środowiska spowodowanych m. in. zanieczyszczeniem wód. Celem projektu było rozwiązanie problemu transportu i oczyszczania ścieków na terenie naszego miasta. W ramach Projektu wybudowano m. in. nowoczesną oczyszczalnię ścieków „Halemba Centrum”, a na oczyszczalni Orzegów powstała jedna z pierwszych w Polsce suszarnia osadu. Projekt zakończono w 2010 roku, a efektem przedsięwzięcia było zwiększenie w Rudzie Śląskiej ilości ścieków oczyszczanych z 60% do 95%, zgodnie z polskimi i unijnymi normami, co przyczyniło się do zmniejszenia różnic społecznych i gospodarczych pomiędzy obywatelami Unii.

10 lat temu – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów – otwarliśmy Biuro Obsługi Klienta, stanowiące dla nas jeden z ważniejszych obszarów budowania i umacniania dobrych relacji z klientami.

W lutym 2005 roku w PWiK Sp. z o.o. odbył się audit certyfikacyjny, na którym potwierdzono zgodność wprowadzonego w Przedsiębiorstwie Systemu Zarządzania Jakością z wymaganiami prawa i normy ISO 9001:2001, czego potwierdzeniem był otrzymany certyfikat. W ciągu kolejnych lat skuteczność funkcjonowania naszego Systemu Zarządzania Jakością była weryfikowana poprzez coroczne audity nadzoru jak również audity recertyfikujące. Dokładamy wszelkich starań by doskonalić nasze procesy, osiągać zaplanowane cele jakości i rozwijać naszą firmę zgodnie z przyjętymi deklaracjami w Polityce Jakości.

Z roku na rok, Przedsiębiorstwo wprowadza coraz więcej udogodnień m. in. e-fakturę czy internetowe biuro obsługi klienta. Ciągle dążymy do minimalizowania kosztów funkcjonowania. W Przedsiębiorstwie funkcjonuje także Stacja Kontroli Pojazdów, serwis urządzeń ABS, które świadczy usługi zewnętrzne dla Klientów. Systematycznie modernizujemy i remontujemy infrastrukturę wodno-kanalizacyjną Dokonaliśmy zainstalowania urządzeń nawigacyjnych w taborze samochodowym,, zakupiliśmy nowoczesne urządzenia do wykrywania awarii, wprowadziliśmy nowe technologie i urządzenia służące do stałego monitoringu przepływu oraz ciśnienia wody w punkcie zakupu. Oszczędzamy energię cieplną dzięki zabudowie pomp ciepła w budynku na terenie Dyrekcji oraz na oczyszczalniach Orzegów i Halemba Centrum. Do ogrzewania budynków i produkcji ciepłej wody użytkowej wykorzystuje się ciepło zawarte w powietrzu, zaś na oczyszczalniach w ściekach oczyszczonych, których temperatura latem wynosi ok. 20ºC, zaś zimą ok. 11ºC.

To tylko część ogromu zadań wykonanych przez załogę spółki w ostatnich dwóch dekadach. Po tak długim czasie nadchodzi czas na wspomnienia, podsumowania i najważniejsze, na plany na przyszłość.

Druga część jubileuszu – objęta patronatem honorowym Prezydent Miasta Rudy Śląskiej odbyła się 15 listopada w hali Widowiskowo-Sportowej w Rudzie Śląskiej, gdzie po krótkiej części oficjalnej rozpoczęła się biesiada z udziałem zespołu Mirosława Jędrowskiego, który na żywo umilił biesiadowanie, zachęcając do zabawy i świętowania.

Ponadto uroczystości z okazji jubileuszu zostały poprzedzone „Dniami Otwartymi” zorganizowanymi w październiku br. na terenie rudzkich oczyszczalni i miały na celu przybliżenie mieszkańcom Miasta Ruda Śląska zakresu i specyfiki działalności Przedsiębiorstwa, prezentację firmy od wewnątrz oraz podnoszenie świadomości ekologicznej naszych mieszkańców.

Obchody jubileuszowe dobiegły końca. Czas tworzyć nowe jutro, więc z optymizmem patrzymy w przyszłość. Chcemy w dalszym ciągu wprowadzać nowoczesne technologie, ulepszać stosowane procesy i ciągle się doskonalić. Pragniemy świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, aby spełniać oczekiwania naszych Klientów.

Materiał dzięki PWiK Ruda Śl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.