MPWiK w podwójnej koronie!

Drużyna piłkarska MPWiK w składzie – M. Żak, G. Adwent, M. Suwaj, P. Lichota, A. Wojtaszak, P. Bulga, A. Prażmowski, T. Knapik, G. Waligóra, M. Pedyński, J. Wróbel – została zwycięzcą XXI Ogólnopolskiej Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. T. Jakubowskiego i tym samym po raz drugi z rzędu zdobyła tytuł mistrza Polski drużyn wodociągowych na boiskach „otwartych”. Nasze wodociągi dokonały tego jako pierwsza drużyna od 12 lat.

W tym roku w spartakiadzie wzięło udział ok. 1400 pracowników z 56 przedsiębiorstw, którzy rywalizowali w 27 konkurencjach.

Do trwających trzy dni zmagań piłkarskich przystąpiło 40 drużyn. Nasi „wodociągowcy” po pokonaniu w rozgrywkach grupowych drużyn Unieścia, Lubartowa oraz Wrocławia, trafili do bardzo trudnej części drabinki rozgrywek. W ćwierćfinale Jaworzno musiało zmierzyć się z mistrzem z przed dwóch lat drużyną Kalisza. Z tej potyczki nasza drużyna wyszła obronną ręką zwyciężając 1 : 0. Półfinałowe starcie to mecz z bardzo silną ekipą Rudy Śląskiej. Trzymające w napięciu spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się bezbramkowym remisem i o awansie do finału musiały zadecydować rzuty karne. W serii jedenastek chłodniejszymi, mimo upalnej pogody, głowami wykazali się jaworznianie, którzy po trafieniach M. Suwaja i A. Wojtaszaka oraz świetnej postawie w bramce M. Żaka zwyciężyli 2 : 0. W finale na naszych MPWiK-owców czekał Lublin, podobnie jak nasz team, wielokrotny zwycięzca tych rozgrywek. Wszyscy, którzy spodziewali się emocji nie zawiedli się. Mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut. W pierwszej fazie meczu prowadzenie po zaskakującym strzale z dystansu objął Lublin. Jednakże tuż  przed gwizdkiem sędziego, kończącym pierwszą połowę wynik był już remisowy, gdyż bardzo ładną „koronkową” akcję całego zespołu wykończył z bliska P. Lichota. Druga połowa to akcja za z akcje oraz czekanie na moment nieuwagi którejś ze stron. Taki przytrafił się Lublinowi co skrupulatnie wykorzystali jaworznianie i po drugim trafieniu Lichoty wyszli na prowadzenie 2 : 1. Od tego momentu nasi rywale rzucili się do odrabiania strat, ale piłkarze zMPWiK Jaworznonie pozwolili już sobie wydrzeć zwycięstwa i mogli cieszyć z mistrzowskiego „dubletu”.

Należy wspomnieć, że w swojej 12 letniej historii startów w SpartakiadzieMPWiK Jaworznojuż 8-krotnie stawał na podium w tym 4 razy na jego najwyższym podium.

Także w innych konkurencjach nasi zawodnicy i zawodniczki klasyfikowali się na punktowanych, miejscach, dzięki czemu nasza 22 osobowa reprezentacja choć w porównaniu do innych ekip mniej liczna, w klasyfikacji ogólnej uplasowała się na wysokim 30 miejscu zdobywając 984 punktów. Swoją „cegiełkę” do wspomnianego dorobku punktowego dorzucili PrezesJ. Natonek oraz Wiceprezes R. Łabaj, którzy także czynnie uczestniczyli w spartakiadowych zmaganiach.

Oprócz wyżej wymienionych na spartakiadzie reprezentowali nas: M. Gręźlikowska, M. Klimek, M. Urbańczyk, A. Grzybek, D. Bzdak, A. Sobieska, T. Maroszek, P. Archamowicz, M. Kramarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.