07 grudnia 2012r. – spotkanie animatorów i członków Rady Krajowej Duszpasterstwa Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z rejonu Śląska i Małopolski w M.P.W. i K. Piekary Śląskie.

Ostatnie w tym roku spotkanie animatorów naszego duszpasterstwa odbyło się w Piekarach Śląskich – Brzezinach, gdzie ma siedzibę M.P.W. i K. Piekary Śl. Spotkanie jak zawsze rozpoczęliśmy mszą świętą w intencji naszych gospodarzy i Rady Krajowej naszego duszpasterstwa zawodowego w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich. Po mszy mieliśmy okazję zapoznać się z historią tej pięknej świątyni oraz posiadanymi relikwiami. Następnie udaliśmy się do siedziby M.P.W. i K.

Pięknie wyremontowany zabytkowy budynek zasługuje na uznanie. Obiekt ten był o krok od zawalenia, a dziś tętni życiem. Za przywrócenie budynkowi dawnej świetności Prezes Janusz Dulik otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „ Modernizacja Roku 2008” w kategorii       „Obiekty Użyteczności publicznej”

W czasie naszego spotkania Prezes Janusz Dulik zapoznał nas z projektem współfinansowanym ze środków Unii, a Duszpasterz Krajowy ks. Grzegorz Krząkała zwrócił uwagę na okres adwentu w jakim się znajdujemy i na sposób w jaki należy przeżywać ten radosny czas oczekiwania przyjścia Chrystusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.