Coroczna majówka w PWiK Żory

W dniu 30 maja 2014r. jak co roku miała miejsce „Majówka” w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Żory sp. z o.o. z okazji dnia Pracownika Komunalnego.

Świętowanie rozpoczęliśmy o godz. 12:00 Mszą Świętą koncelebrowaną w intencji pracowników i emerytów naszego przedsiębiorstwa, nasze rodziny         i bliskich oraz w intencji zmarłych pracowników w Kościele pod wezwaniem św. Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Ks. Prałat Jan Szewczyk, towarzyszyli mu: Ks. Duszpasterz Grzegorz Krząkała oraz gospodarz Ks. Dziekan Stanisław Gancorz . Homilię wygłosił Ks. Prałat Jan podkreślając w niej jak ważna jest nasza służba dla społeczeństwa, wspomniał na patrona dnia Jana Sarkandra patrona dobrej spowiedzi, urodzonego w Skoczowie a kanonizowanego przez Jana Pawła II w 1995 w Ołomuńcu.

Następnie w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Żorach – Roju odbyła się druga część spotkania – biesiadowanie. Pan Prezes mgr inż. Michał Pieczonka przywitał gości tj. władze naszego miasta, Radę Nadzorczą, Duszpasterzy oraz pracowników i emerytów. Załodze przekazał dobre wieści o zwiększeniu funduszu socjalnego w związku z dobrym wynikiem finansowym za 2013 rok.

Dalsze biesiadowanie umiliły nam konkurencje trzech drużyn pracowników, które zmagały się w konkursach teoretycznych (wiedzy o firmie) i praktycznych (skręcanie wodomierzy na czas, picie wody przez długie słomki na czas, przenoszenie wody kubeczkami na czas).

Biesiadowaliśmy do późnych godzin wieczornych.

 Irena Kreis – Podruczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.